Wielką niespodziankę sprawił wszystkim kajakarz Rafał Rosolski! Reprezentant klubu UKS Dojlidy Białystok na mistrzostwach Europy w Monachium wywalczył brązowy medal w konkurencji K1 500 metrów. To prawdziwa sensacja, Rosolski początkowo nie był traktowany jak faworyt do medalu, zajmował dalsze miejsce w stawce. Niespodziewanie kibicom zafundował wiele emocji.

Jego brązowy medal to jeden z 14 medali, które podczas 25. mistrzostw Europy w Monachium zdobyli polscy sportowcy – w sumie wywalczyli 3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych, a w klasyfikacji medalowej zajęli szóste miejsce (przypomnijmy, że kilka dni temu złoto w rzucie młotem na mistrzostwach zdobył białostoczanin Wojciech Nowicki!).Teraz mamy też brązowego medalistę – kajakarza, mistrza Polski, olimpijczyka z Rio de Janeiro.

Największymi sukcesami Rafała Rosolskiego do tej pory były brązowy (2016) i srebrny (2017) medal mistrzostw Europy w konkurencji K-4 1000 m (w obu startach z Martinem Brzezińskim, Bartoszem Stabną i Norbertem Kuczyńskim).