Selena wyjaśniła, że jej decyzja związana jest z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Jak stwierdziła, spędziła w swojej sypialni tak dużo czasu podczas jednego z najmroczniejszych momentów swojego życia, że obecnie kojarzy to miejsce z niepokojem i depresją.
– Nie śpię już w mojej sypialni, bo wiążę to miejsce z naprawdę ciemnym okresem. Byłam tak przytłoczona lękiem, że przez lata nie chciałam wychodzić z łóżka – powiedziała aktorka podczas seminarium Wondermind poświęconemu zdrowiu psychicznemu.
Mimo że śpi już w innym miejscu, Gomez wciąż zmaga się z bezsennością. Przyznała, że noc przed wystąpieniem nie zasnęła aż do czwartej nad ranem.
– Moje myśli po prostu nie chciały się uspokoić. Powtarzałam sobie: “To minie, po prostu pozwól, żeby przeszło przez twoje ciało”, ale to wymagało czasu – dodała.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zdrowie psychiczne już nie jest tabu
Selena Gomez od lat otwarcie mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym i stara się przełamywać społeczne tabu wokół tej tematyki. W 2022 roku wydała dokument “My Mind & Me”, w którym opowiada o swojej diagnozie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych z 2019 roku oraz myślach samobójczych, jakie towarzyszyły jej, zanim trafiła do szpitala w 2018 roku.
W wywiadzie dla People w 2020 roku Gomez przyznała, że na początku jej stan zdrowia psychicznego wydawał się beznadziejny.
– Czasami było wyzwaniem, żeby po prostu wstać z łóżka. Zastanawiałam się, dlaczego nie mogę być jak inni – powiedziała. Aktorka zaznaczyła, że kluczem do jej siły było to, że zawsze szukała pomocy.
Gomez nie przestaje mówić o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne, zarówno dla niej, jak i jej fanów. – To dla mnie najważniejsza sprawa na świecie – podsumowała.
Selenę Gomez można teraz oglądać w najnowszym sezonie “Zbrodni po sąsiedzku” na Disney+.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” opowiadamy o “Napadzie” na Netfliksie, zastanawiamy się, dlaczego Laura Dern zagrała w koszmarnej “Planecie samotności” i zachwycamy się nowym serialem Max, “Franczyza”. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS