A A+ A++

Już nie covidowe

Opublikowano 25 marca 2022, autor:
jb

Już tylko oddział wewnętrzny w Żarach i jedno piętro szpitala w Żaganiu pracują jako covidowe w 105. Szpitalu Wojskowym.

Wojewoda przychylił się do wniosku władz szpitala i przywrócił do tzw. pracy czystej oddział psychiatryczny w Żarach oraz pulmonologiczny w Żaganiu.

– Nie są one przeznaczone dla pacjentów covidowych od poniedziałku, 21 marca ? mówi Monika Kogut, kierownik działu organizacyjno-prawnego szpitala.

Szpital ma teraz około 50 miejsc dla zakażonych. W ostatniej dobie na oddziałach dla osób z koronawirusem leżało 19 pacjentów w Żaganiu, w tym dwóch wymagało podłączenia do respiratora. Kolejnych 13 osób leżało w Żarach.

W zależności od stanu pandemii w kraju, szpital planuje, by od kwietnia przywrócić do pracy także oddział wewnętrzny w Żarach. Wtedy jedynym zabezpieczającym miejsca dla zakażonych byłby ten na dawnym piętrze ginekologii w Żaganiu.

Wojewoda stopniowo zmniejsza dostępne łóżka covidowe w lubuskim. W tym tygodniu jest ich 678 (w ubiegłym ponad 800), w ostatniej dobie leżało na nich 244 pacjentów. W całym kraju dla zakażonych było w tym tygodniu 15 tys. 410 łóżek, na których leżało 6 tys. 206 pacjentów.

Zaszczepią

W 105. zmieniono też miejsce szczepień. Obecnie przeciwko koronawirusowi można zaszczepić się dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki) w godz. 9:00-17:30 w budynku nr 18. Średnio w tygodniu na szczepienie przychodzi po 30 osób, zazwyczaj na dawkę przypominającą. Przeciwko koronawirusowi bezpłatnie zaszczepić się mogą także obywatele Ukrainy. Wystarczy, że mają przy sobie dowód osobisty lub nadany numer pesel.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaproszenie na posiedzenie Rady LGD “Dolina rzeki Grabi”
Następny artykułRomantyzowanie wojny. Psycholog zwraca uwagę na poważną kwestię pomocy dla uchodźców