A A+ A++

Przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorujących psychicznie oraz popularyzacja idei higieny psychicznej poprzez aktywność fizyczną – to cele, które postawili przed sobą organizatorzy Biegu dla Zdrowia Psychicznego. Ósma edycja tej wyjątkowej imprezy odbędzie się już 24 września. 

Ruda Śląska: 8. edycja Biegu dla Zdrowia Psychicznego

Będzie to już 8. edycja tej imprezy. Wydarzenie odbędzie się 24 września na Burloch Arenie. Udział w biegu jest bezpłatny. 

– Każdego roku 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jest to czas, gdy organizujemy wiele uroczystości oraz akcji promujących i edukacyjnych, a uwaga opinii publicznej w sposób szczególny koncentruje się na zagadnieniach związanych z tematem zdrowia psychicznego. Śląskie środowiska działające na rzecz osób chorujących psychicznie od wielu lat aktywnie i z zaangażowaniem, włączają się w organizacje śląskich obchodów tego święta. Naszym celem, jako głównych organizatorów imprezy jest zwrócenie uwagi na dwie ważne społeczne kwestie – integracja z osobami chorującymi psychicznie oraz wpływ zdrowia fizycznego na dobry stan psychiczny. Naszą intencją jest przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorujących psychicznie, oraz popularyzacja idei higieny psychicznej poprzez aktywność fizyczną – czytamy na stronie MOSiR Ruda Śląska.

W programie tegorocznej imprezy m.in.: bieg na 6 km oraz nordic walking na dystansie 4 km. Każdy z uczestników Biegu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz medal. Wydawanie numerów startowych w dniu biegu odbędzie się w godzinach od 08:00 do 08:45.

Plan imprezy

  • 9:00 rozpoczęcie imprezy – rozgrzewka
  • 9:30 start Nordic Walking – 4000 m
  • 9:30 start Biegu Głównego – 6000 m
  • 12:00 oficjalne zakończenie

Dystanse:

  • Bieg główny – 6000 m
  • Nordic Walking – 4000 m
  • Bieg główny oraz Nordic Walking mają charakter rekreacyjny – bez pomiaru czasu.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSztandar „Solidarności” z Zakładu Warzywniczego Przyborów – kto zna jego historię?
Następny artykułOdpalił racę na stadionie podczas meczu Motoru Lublin. Pomimo kominiarki i zmienionej koszulki wpadł przez… buty