Juniorzy młodsi Siódemki Huras Legnica awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Drużyna prowadzona przez trenera Adama Skrabanię zajęła drugie miejsce w turnieju 1/8 finału krajowego czempionatu w Kielcach.

W Kielcach legniczanie wygrali 30:29 z MTS Kwidzyn i 31:22 z Kusym Kraków. Przegrali tylko z gospodarzami – Vive Kielce 24:28. Ostatecznie z drugiego miejsca awansowali do grona najlepszych ośmiu drużyn w Polsce w kategorii juniorów młodszych.

Teraz Siódemkę Huras czeka walka w turnieju ćwierćfinałowym, który rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 12-14 maja br. W stolicy zagra z Pałacem Młodzieży Tarnów, Moto-Jelczem Oława oraz gospodarzami Agrykolą Warszawa.

Przypomnijmy, że w tym sezonie podopieczni trenera Adama Skrabani sięgnęła po tytuł mistrza województwa dolnośląskiego. Przed dwoma tygodniami z powodzeniem rywalizowali w turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski, który rozegrany został w Legnicy.