Przedostatni mecz drużyna juniora młodszego LKS Gąsawa rozegrała w niedzielę w Gąsawie. Jej przeciwnikiem był zespół Stelli Gniezno. Mecz rozgrywany był w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Rozgrywka finałowa Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży będzie miała miejsce w Gąsawie w czerwcu.

Już w pierwszej minucie meczu, Bartosz Cichowicz, zdobył prowadzenie dla zespołu LKS Gąsawa. Była to jedyna bramka w tej części gry. Żadnej drużynie nie udało się strzelić bramki, mimo wielu okazji. Druga część meczu miała podobny przebieg jak pierwsza część gry. Obie drużyny grały uważnie w obronie i przeprowadzały ataki na bramkę przeciwnika. W czterdziestej dziewiątej minucie meczu, zespół LKS Gąsawa wykonywał krótki rzut rożny. Zawodnicy gąsawscy skutecznie go wykonali a autorem strzelonej bramki był Filip Cichowicz. Na dwie minut przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił ponownie Bartosz Cichowicz, zdobywając swoją drugą bramkę i trzecią dla drużyny LKS Gąsawa. Końcowy wynik 3:0 dla LKS Gąsawa. Po tym zwycięstwie drużynie LKS Gąsawa pozostał do rozegrania jeden mecz w Poznaniu z AZS AWF Poznań. Po zwycięstwie nad Stellą Gniezno zespół gąsawski ma pięć punktów przewagi nad piątą drużyną rozgrywek Startem Gniezno. Tak więc zespół LKS Gąsawa uzyskał kwalifikację do rozgrywki finałowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

LKS Gąsawa grał w składzie: Fabian Breliński, Paweł Chumeńczuk, Kacper Szewczuk, Filip Cichowicz, Bartosz Cichowicz, Wiktor Ciemny, Franciszek Kościelski, Adam Jeździkowski, Antoni Wesołowski, Tobiasz Krupiński, Emilian Ertmann, Filip Bednarek, Igor Langowski, Wiktor Kaźmierczak. Trener Marcin Jeździkowski, kierownik drużyny Łukasz Kościelski.

Jacek Mielcarzewicz

Trzeci turniej młodziczek i młodzików w Gąsawie – skąd przyjechały Bałagany? (zdjęcia)