A A+ A++

Właśnie ukazała się winylowa reedycja płyty duetu Anita Lipnicka – John Porter, zatytułowanej „Nieprzyzwoite piosenki”, w wersji 20th anniversary edition, czyli jubileuszowa edycja na 20-lecie.

„Nieprzyzwoite piosenki” opowiadają o tym, jak często ludzie się boją, wstydzą lub są zbyt zamknięci, by wyrażać swoje prawdziwe myśli i uczucia. W tym kontekście jest wciąż bardzo aktualny. Bycie otwartym i szczerym to w dzisiejszych czasach nadal prawdziwa nieprzyzwoitość” – mówi John Porter.

Materiał pod względem muzycznym jest w stylu alternatywnego folku i country. Momentami barwa głosu Portera przypomina do złudzenia australijskiego poetę Nicka Cave’a.

W 2004 r. krążek zdobył Fryderyka w kategorii „Najlepszy Album Roku (pop)”. Powstał w Londynie, został zarejestrowany z udziałem kilku brytyjskich muzyków i w całości zaśpiewany po angielsku.

Utworami, które podbiły listy, są dynamiczne: „Bones of Love” („Kości miłości”) i „Then & Now” („Kiedyś i teraz”). Niemniej jednak warto też docenić zwłaszcza „Learning” („Uczymy się”) i śliczną „Cruel Magic” („Okrutna magia”). Z kolei klawiszowy motyw w „Strange Bird” („Dziwny ptak”) przynosi atmosferę innego, wyśpiewanego przez Lipnicką przeboju – „Księżycowej piosenki” z repertuaru Varius Manx.

Anita Lipnicka (ur. 1975 r.) była pierwszą wokalistką Varius Manx, w 1996 r. rozpoczęła karierę solową. Gitarzysta John Porter (ur. 1950) to współzałożyciel Maanamu, miał swój zespół Porter Band, a ostatni udany blues-rockowy projekt stworzył z Nergalem, czyli Adamem Darskim.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKłótnia o Paradę Równości w Warszawie się nie kończy. Teraz poszło o duże pieniądze
Następny artykułWybierz stylowe łóżko do swojej sypialni i ciesz się niesamowitym komfortem