Juniorskie zespoły Energa MKS Truso Elbląg kobiet i mężczyzn nie zanotowały żadnego zwycięstwa w rozgrywkach 1/16 finału mistrzostw Polski.

W tegorocznych rozgrywkach w 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek, jeden z ośmiu turniejów odbył się w Elblągu. W tych zawodach wystartowały tylko trzy zespoły: AZS AWF Warszawa, SSPR Szczypiorniak Ustka oraz Energa MKS Truso Elbląg. Po trzydniowych zmaganiach do dalszych rozgrywek kwalifikowały się dwa najlepsze zespoły.

• Energa Truso Elbląg — AZS Warszawa 24:24 (k 2:3 12:13)
Elblążanki prowadzone przez trenerkę Martę Czapla, w spotkaniu ze stołecznym zespołem grały jak równy z równym, a o końcowym rezultacie i awansie do 1/8 finału musiały zadecydować rzuty karne. W pierwszej części spotkania na tablicy wyników pokazał się aż 11 razy remis. A przy stanie 12:13 Kinga Chochel nie wykorzystała rzutu karnego. Po przerwie w 45 minucie prowadziły elblążanki 18:15, Szkoda, że tego prowadzenia nie potrafiły dowieść do końca. Zespół akademiczek gonił wynik i w 52 minucie wyszedł na prowadzenie 21:19. Końcówka meczu była bardzo nerwowa i pojedynek zakończył się remisem 24:24. O zwycięstwie jednej z drużyn miały zadecydować rzuty karne. Lepsze w nich okazały się warszawianki, które wygrały 3:2 i tym samym były jedną nogą blisko awansu.

• Energa Truso Elbląg — Szczypiorniak Ustka 21:28 (9:16)
Elblążanki, żeby awansować do dalszej rundy, koniecznie musiały to spotkanie wygrać. Niestety rywal okazał się zbyt silny i wygrał różnicą siedmiu goli. Tylko do 17 minuty elblążanki dotrzymywały kroku, wówczas przegrywały 8:9. W 25 minucie zespół znad morza wygrywał 15:8, by pierwszą połowę zakończyć wynikiem 16:9. Po przerwie ambitnie grające elblążanki w 47 minucie przegrywały 17:19, w chwilę później przyjezdne zdobyły cztery gole z rzędu i prowadząc 24:17, nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. W kolejnym spotkaniu Szczypiorniak pokonał AZS AWF 27:23 (12:12).

Elblążanki grały w składzie: Kowalska 1 (bramka w obu meczach), Szulc 5, Jurek 8, Jankowska 3, Górska, Fudal, Zielińska 1, Kolasa 1, Chochel 10, Gibert 7, Owczarek, Golon 4, Śliwińska 5.

Z Włocławka wrócili z niczym
Juniorzy elbląskiego klubu walczyli we Włocławku, jednak z tej wyprawy wrócili bez punktu. Podopieczni trenera Grzegorza Czapli przegrali wszystkie trzy spotkania, a o meczu z Port Service Wybrzeże Gdańsk powinni jak najszybciej zapomnieć, gdyż doznali prawdziwej klęski, przegrywając 18:61. Pozostałe wyniki: AZS Włocławek — Orlen Wisła Płock 23:36, Orlen Wisła — Wybrzeże 25:34, AZS — Energa Truso 27:26, AZS — Wybrzeże 16:47, Orlen Wisła — Energa Truso 40:16.