A A+ A++

Mieszkańcy gminy Michałowice będą mogli cieszyć się nowym boiskiem do piłki nożnej jeszcze w tym roku! Umowa na budowę nowego obiektu sportowego w Granicy została podpisana 8 lipca.

W poniedziałek 8 lipca 2024 r. podpisano umowę na realizację tej inwestycji. Uroczystość odbyła się z udziałem zastępcy wójta gminy Michałowice Anny Fabisiak, skarbnika gminy Anny Jankowskiej oraz Tomasza Zabłockiego, prokurenta firmy Prestige Invest Sp. z o.o., wykonawcy projektu.

Nowe boisko będzie miało wymiary 30×62 m, co odpowiada standardom boisk typu Orlik. Jego nawierzchnia zostanie wykonana z trawy syntetycznej, co pozwoli na użytkowanie obiektu przez cały rok. Bramki będą mieć wymiary 500×200 cm, a ich głębokość wyniesie 120/150 cm.

Przy boisku będą ustawione zadaszone wiaty sportowe, a całe pole gry otoczą piłkochwyty o wysokości 5 m. Dodatkowo wokół boiska zostanie zainstalowana mała architektura, w tym ławki i kosze na śmieci. Boisko powstanie obok istniejącego pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w Granicy.

Budowa boiska, której wykonawcą jest firma Prestige Invest z Gdyni, ma zostać wykonana ekspresowo.. Inwestycja ma być ukończona do 5 listopada bieżącego roku. Koszt budowy wyniesie 1,7 mln zł, z czego ponad 226 tys. zł to pieniądze z dofinansowania Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla sportu” edycja 2024.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzełomowy sondaż? Olbrzymi spadek poparcia dla PiS
Następny artykułNowy sposób na kleszcze. Powstaje specjalna mapa