A A+ A++

„Jeśli chcesz wykonywać ciekawy, wyjątkowy zawód, robić coś pożytecznego, mieć stabilną pracę – wstąp w nasze szeregi” – zachęcają funkcjonariusze sokólskiej komendy. Praca w policji, to wyjątkowe powołanie oraz stabilne warunki. Komendant Główny Policji określił terminy przyjęć na 2023 rok.

Służbę w policji pełnić może obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby musi korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej. Dodatkowo osoba ta musi dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Ponadto, mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (po odbyciu zasadniczej służby wojskowej lub w wyniku przeniesienia do rezerwy). Kandydaci powinni złożyć dokumenty do wybranej komendy. Wymagane są m.in. podanie o przyjęcie, kwestionariusz, kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe czy dowodu osobistego.

Osoby zainteresowane służbą mogą złożyć papiery do Komendy Powiatowej Policji w Sokółce lub do sekcji doboru i doskonalenia zawodowego wydziału kadr, szkolenia i obsługi prawnej KWP w Białymstoku.

Komendant Główny Policji określił terminy przyjęć do służby w Policji na 2023 rok dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dla kandydatów w ramach procedury otwartej konkursowej: 27 lutego, 5 maja, 3 lipca, 23 sierpnia, 27 października i 28 grudnia.

sokolka.policja.gov.pl
opr. (orj)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKaretka (nie?) zawsze potrzebna, czyli jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poparzonej fajerwerkami?
Następny artykułJak znaleźć dobrego detektywa w Warszawie?