A A+ A++

Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowił w piątek, że byłemu prezesowi Grupy Lotos Pawłowi Olechnowiczowi należy się zadośćuczynienie w związku z bezzasadnym zatrzymaniem w 2019 roku. Wyrok nie jest prawomocny.

Paweł Olechnowicz (zgodził się na podanie danych osobowych) domagał się od Skarbu Państwa zapłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd zdecydował o przyznaniu mu zadośćuczynienia w kwocie 45 tys. zł. 

Zatrzymanie na 48 godzin byłego prezesa GL miało miejsce 29 stycznia 2019 r. w Wadowicach (Małopolskie) w związku ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku w sprawie wyrządzenia koncernowi paliwowemu znacznej szkody majątkowej.

W czerwcu 2019 r. Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał, że zatrzymanie Pawła Olechnowicza było bezzasadne, choć było przeprowadzone prawidłowo. Po tym postanowieniu pełnomocnik byłego szefa gdańskiej spółki Janusz Kaczmarek złożył wniosek do sądu o zasądzenie zadośćuczynienia.

Zatrzymano trzy osoby

Pod koniec stycznia 2019 r. na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku oprócz Olechnowicza zatrzymano jeszcze trzy inne osoby, w tym Tomasza S. – byłego współpracownika ministra PO Sławomira Nowaka, byłego radnego PO w Gdańsku i byłego prezesa siatkarskiego klubu Atom Trefl Sopot.

Całej czwórce postawiono zarzuty wiążące się z wyrządzeniem spółce Lotos SA znacznej szkody majątkowej w k … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZarządzenie Nr 466/2021 Wójta Gminy Zduńska Wola z dnia 17 marca 2021 r. w sprawie zapewnienia dostępu alternatywnego, dla osób ze szczególnymi potrzebami, w Urzędzie Gminy Zduńska Wola
Następny artykułKirgistan otrzymał od Chin 150 tysięcy dawek szczepionki