W oczekiwaniu na powrót kina Rejs do budynku na 3 Maja, ciągle jeszcze zapraszamy do Ośrodka Teatralnego RONDO. I choć wraz z rozpoczynającym się sezonem artystycznym mnogość rondowskich imprez nie pozwala zbyt mocno rozwinąć rejsowych żagli, to mamy nadzieję, że w tym przypadku liczba zostanie zrekompensowana przez jakość filmowych propozycji. Wyjątkowo też prezentujemy dwumiesięczny program kinowy.
Początek września to kontynuacja spotkań z krajem kwitnącej wiśni, bowiem do połowy miesiąca trwa festiwal Zakochani w Japonii – Słupskie Hanami. Będzie to okazja by przypomnieć sobie oscarowe „ Pożegnania”, wybrać się do brytyjskiego muzeum na wystawę słynnego malarza i twórcy drzeworytów („ Hokusai”), zajrzeć na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Tokijskiego („ Nasza mała Polska”), za sprawą magicznego drzewa wyruszyć na spotkanie z krewnymi („ Mirai”), a także sprawdzić jak japońska wrażliwość Hirokazu Koreedy odnajduje się na gruncie francuskiego kina („ Prawda”).
To zresztą nie jedyne pokazy specjalne. W najbliższym czasie, bo już 14 września, w ramach 18. Dni Kultury Żydowskiej, zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Wytrwałość” i spotkanie z Małgorzatą Imielską, natomiast w październiku na mini przegląd filmów Janusza Majewskiego, który będzie jednym z gości 26. Komeda Jazz Festival. Tradycyjnie też na przełomie września i października odbędzie się kolejna, siódma już edycja festiwalu KINO DZIECI.
Wśród repertuarowych propozycji, jak zawsze, znalazło się sporo tytułów europejskich. Oprócz lekkich i zabawnych „ Najgorszych wierszy świata” węgierskiego mistrza absurdu Gabora Reisza, rewelacyjnego i przejmującego niemieckiego „ Błędu systemu” oraz eksperymentalnej, zrealizowanej na czarno-białej taśmie 16mm, nagrodzonej (przez publiczność i jurorów!) na 19. MFF Nowe Horyzonty „ Przynęty”, pokaźną część programu zajmuje kino skandynawskie. Przede wszystkim za sprawą kinematografii islandzkiej, której poświęcona będzie prelekcja 13 września, dr Sebastiana Jakuba Konefała przed filmem „ Biały, biały dzień”.
W programie nie mogło zabraknąć również kina polskiego. Będzie więc okazja by zobaczyć nowy film Roberta Glińskiego poświęcony charyzmatycznemu duchownemu „ Zieja”; zrealizowaną w USA z hipnotyzująco pięknymi zdjęciami „ Dolinę Bogów” Lecha Majewskiego; opartą na faktach historię czeskiego zielarza i uzdrowiciela, czyli tytułowego „ Szarlatana” Agnieszki Holland, a za sprawą Marcina Borchardta wzruszyć w dokumentalną podróż w czasie i przez kontynenty wraz z „ Tony Halikiem”.
Przypominamy też, że w dalszym ciągu na seansach obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa (m.in. zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości w holu i w sali).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS