Końcówka roku to idealny czas na wypoczynek w górach. Pogoda może jednak nie rozpieszczać, więc warto przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli jednak trafimy na słońce, rozkochamy się w górach na nowo.
Najlepsze szlaki na jesień w górach. Bieszczady to mekka dla poszukujących spokoju
Ci, którzy chcą odetchnąć z dala od miejskiego zgiełku i spędzić urlop bez dzikich tłumów, zdecydowanie powinni wybrać się na jesienny urlop w Bieszczady. I choć najpopularniejszym oraz zdecydowanie najpiękniejszym szlakiem jest Połonina Wetlińska, nie spotkamy tam setek innych turystów. Dlaczego warto się tam wybrać? Przede wszystkim ze względu na wspaniałe widoki oraz fakt, że jest to niewymagający kondycji szlak. Aby dotrzeć na szczyt, wystarczy poświęcić niewiele ponad godzinę. Jesienią na szczycie zachodzi zjawisko inwersji, dzięki któremu poprawia się widoczność i jej pole wynosić może nawet 200 kilometrów!
Zobacz również: Wyjazd w Bieszczady – jak się przygotować? Pomogą książki o Bieszczadach
Tatry jesienią. Najprostsze, a jednocześnie najpiękniejsze
Tatry oblegane są o każdej porze roku, więc należy przygotować się na to, że w górskich wędrówkach będzie towarzyszyć ci wielu turystów. Co więcej, najpiękniejsze miejsca jesienią, to te najpopularniejsze – Kasprowy Wierch i Gubałówka. To również jedne z najbezpieczniejszych szlaków, gdyż kolejki wożące turystów mogą przydać się podczas niepogody.
Beskid Mały – kierunek dla miłośników przyrody. Jest uroczo
Jeśli szukasz urokliwego miejsca na jesienny urlop, to koniecznie rozważ Beskid Mały. Świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla osób, które kochają przyrodę, ale nie chcą spędzać wolnych dni w Tatrach. Czupel to szczyt, na który można dostać się, spacerując fantastyczną trasą. To zalesiony szlak, przypominający scenerię z bajki. To również doskonała propozycja na jesień, gdy szybko zapada zmrok, ponieważ wejście na szczyt zajmuje niespełna dwie godziny.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS