Rudzki zapaśnik Jerzy Sekura wywalczył brąz na Mistrzostwach Świata Weteranów w zapasach!

Kolejny sukces zapaśnika

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Weteranów w zapasach odbywały się 17-22 października w mieście Loutraka w Grecji. W zawodach wzięło udział 10 polskich zapaśników – wśród nich był Jerzy Sekura, rudzianin. W minionym roku został wicemistrzem świata weteranów. W tym roku, rywalizując w kategorii do 88 kg w dywizji D wywalczył brąz. Utytułowany rudzki zapaśnik 9 listopada odwiedził prezydenta miasta Michała Pierończyka.

– Bardzo się cieszę, że mamy w Rudzie Śląskiej tak uzdolnionych sportowców, którzy promują nasze miasto na całym świecie – mówi Michał Pierończyk.

Człowiek ze sportem w sercu

Jerzy Sekura zapasy pokochał już jako nastolatek. Jest siedmiokrotnym medalistą mistrzostw świata i zdobywcą pucharu świata. W swoim dorobku ma także wiele medali zdobytych podczas mistrzostw Polski. Jest także trenerem zapasów, sędzią zapaśniczym oraz prezesem Fundacji Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci. Celem działalności fundacji jest propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi.