Kwiaty w kawiarniach, kwiaty w urzędach, kwiaty sklepach i w końcu kwiaty w domach. Wystrój pełen roślin doniczkowych szturmem podbił świat aranżacji wnętrz. Nie jest to jednak nic nowego. Rośliny w mieszkaniu po prostu wróciły do łask, ale w nieco unowocześnionej formie.
Czytaj także: Wlej do doniczki. Na osłabione rośliny zadziała jak lekarstwo
Rośliny, które nie potrzebują częstego podlewania
Rośliny w pomieszczeniu to tak naprawdę same plusy. Znakomita część z nich oczyszcza i nawilża powietrze. Dodatkowo wytwarzają one tlen, pochłaniając dwutlenek węgla, przez co w pomieszczenie jest bardziej “dotlenione”.
Niestety, nie każdy “ma rękę” do roślin. Część z nas po prostu zapomina je podlewać, przez co w krótkim czasie, rośliny, zamiast się rozrastać, więdną. Jeśli jesteś jedną z tych osób, zapoznaj się z listą roślin, które nie muszą być często podlewane.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Juka i dracena to rośliny, które przypominają palmy. Mają stosunkowo niskie wymagania — potrzebują tylko żyznej i przepuszczalnej gleby. Najlepiej czują się w ciepłym pomieszczeniu, np. salonie lub sypialni. Nie trzeba podlewać ich często, raz na dwa tygodnie wystarczy. Przepadają za to za wilgotnym powietrzem, więc jeśli masz w domu nawilżacz powietrza, warto pozostawić go włączonego nieopodal tych roślin.
Philodendron xanadu i monstera — bardzo popularne kwiaty z tzw. dziurami. Odpowiednio pielęgnowane, rozrastają się do naprawdę imponujących rozmiarów. Zarówno monstera jak i philodendron potrzebują stałego dostępu do rozproszonego światła. W sezonie wystarczy podlać je niewielką ilością wody raz w tygodniu, poza sezonem, raz na dwa tygodnie. Podobnie jak juka i dracena najlepiej czują się w “wilgotnych” pomieszczeniach, więc niezbędne jest regularne nawilżanie powietrza.
Czytaj także: Mało która roślina potrzebuje tak niewiele. “Uszy Shreka” to ozdoba na lata
Sukulenty to rośliny z rodziny kaktusowatych. Są bardzo łatwe w uprawie — potrzebują dużo słońca i wyjątkowo mało… wody. Do najpopularniejszych roślin kaktusowatych, których nie da się przesuszyć, należy: aloes, grubosz, rozchodnik czy echeveria. W okresie letnim podlewać je trzeba niewielką ilością wody raz w tygodniu, zaś w okresie jesienno-zimowym, nie częściej niż raz na 3-4 miesiące.
Zapraszamy na grupę na Facebooku – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS