A A+ A++

Przypomnijmy, iż prof. dr hab. Andrzej Kidyba to jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce, autorytet w prawie spółek i autor podręczników, z których korzysta wielu studentów prawa w Polsce.

Skarga studentów na prof. Andrzeja Kidybę

Na co dzień jest wykładowcą w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego UMCS. 23 kwietnia studenci poinformowali władze lubelskiej uczelni, że profesor Andrzej Kidyba nie przeprowadził wykładu i zapowiedział, że następnego dnia nie odbędzie się uzgodniony wcześniej egzamin przedterminowy, ponieważ oburzyły go internetowe wpisy na jego temat.

“Mimo, że studenci zapewniali, że nie mają nic wspólnego z tymi treściami, prof. Kidyba domagał się od nich spowodowania usunięcia tych wpisów. Następnego dnia prof. A. Kidyba nie przyszedł na uczelnię, by przeprowadzić egzamin przedterminowy. Podczas rozmów ze studentami prof. Kidyba wypowiadał się o nich w sposób naruszający ich godność, a także zasady etyki i zwyczaje akademickie. Sprawy te zostały przedstawione we wspomnianym wniosku” – czytamy w komunikacie uczelni przesłanym Radiu Lublin.

Po tej skardze władze wydziału podjęły decyzję o odsunięciu prof. Kidyby od prowadzenia zajęć ze studentami UMCS. – Zgodnie z decyzją władz dziekańskich Wydziału Prawa i Administracji prowadzenie pozostałych godzin wykładu i egzaminu z przedmiotu prawo handlowe na stacjonarnych studiach prawniczych w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 powierzono innemu pracownikowi – w miejsce Pana Profesora Andrzeja Kidyby – potwierdza w rozmowie z portalem jawnylublin.pl Aneta Adamska, rzeczniczka prasowa uczelni.

Prof. Kidyba: Nie mam się z czego tłum … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułREGION: Sądowy zakaz i ponad 2 promile alkoholu w organizmie
Następny artykuł“Pałac wszystkich przyszłości” – komiksowa fantazja na temat Pałacu Saskiego