Plebiscyt Cuda Polski 2024, którego organizatorem jest National Geographic Traveler Poland, zakończony. Płockie Wzgórze Tumskie zostało jednym z 16 Cudów Polski 2024. O zwycięstwie zdecydowały głosy czytelników. W tegorocznej edycji oddano łącznie 258 tys. głosów.
– O miano „nowego cudu”, tak jak w roku minionym, ubiegało 48 niezwykłych, czasem zupełnie nieznanych miejsc z całego kraju. W ich poszukiwaniu pomogły nam regionalne organizacje turystyczne, lokalni przewodnicy, a także sami mieszkańcy – przybliża kulisy plebiscytu National Geographic Traveler Poland. – W tegorocznej edycji plebiscytu oddano łącznie rekordowe 258 tys. głosów. To najlepszy dowód na to, że wciąż uwielbiacie odkrywać nowe miejsca na turystycznej mapie Polski, co bardzo nas cieszy – czytamy na stronie organizatora.
“Wielkie gratulacje dla wszystkich tegorocznych zwycięzców. Kolejny raz nasi czytelnicy wybrali 16 nowych „Cudów Polski”, oddając na nie rekordową liczbę głosów. To pokazuje, jak bardzo chcemy promować i odkrywać nasz kraj. I jak bardzo jest on zróżnicowany. Na liście znalazły się bowiem miejsca naturalne, takie jak Bory Tucholskie, także te z wielką historią, jak Zamek w Łańcucie czy Twierdza Srebrna Góra, ale nie brakuje też miast, jak Pyzdry czy Lidzbark Warmiński, które z pewnością warto odwiedzić. Mam nadzieję, że „Cuda Polski 2024” staną się wyjątkowym, zaskakującym szlakiem podróżniczym” – mówi Michał Cessanis, redaktor prowadzący „National Geographic Traveler” i ambasador plebiscytu.
Wzgórze Tumskie w Płocku
“Tu zaczęła się historia miasta w X w., gdy Mieszko I wzniósł na wysokim wzgórzu nad Wisłą gród obronny. To właśnie od tego miejsca najlepiej zacząć spacer po Płocku. Centralną część Wzgórza Tumskiego zajmuje Stary Rynek z kamienicami z XVIII i XIX wieku oraz z ratuszem” – brzmi opis na stronie organizatora plebiscytu.
= Zapraszamy wszystkich do odkrywania naszego miasta z ponadtysiącletnią historią. Wpadnijcie na Spacer po Płocku z przewodnikiem Szlakiem Gotyku Ceglanego – zachęca z kolei Urząd Miasta Płocka w mediach społecznościowych.
Więcej o zwycięzcach plebiscytu na stronie National Geographic
Fot. Materiały prasowe Urząd Miasta Płocka.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS