Rywalizacja o medale w PlusLidze wkroczyła w decydującą fazę. Złoto coraz bliżej Jastrzębia-Zdrój, który prowadzi 2:0 z kędzierzynianami. Z kolei trzecie miejsce coraz bliżej Asseco Resovii, która we wtorkowy wieczór wygrała 3:0 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie i jest o krok od wywalczenia brązowego medalu.

“Sędzia wróg” – miniserial o patologiach w niższych ligach. Premiera 8 maja na Sport.pl

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski już w środę? Wielce prawdopodobny scenariusz

Rywalizacja w play-offach PlusLigi o złoty medal rozpoczęła się dokładnie tydzień temu w Jastrzębiu-Zdrój. Gospodarze w trzech setach pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle – 25:20, 25:20, 25:23. Drugie zwycięstwo odnieśli trzy dni później w Kędzierzynie-Koźlu. Tam jednak ZAKSA zdołała ugrać jednego seta i mecz zakończył się wynikiem 3:1 (24:26, 25:22, 25:15, 25:19) dla Jastrzębskiego.

W środę wieczorem jastrzębianie mogą zapewnić sobie trzecie w historii klubu mistrzostwo Polski. Ostatni raz siatkarze z Górnego Śląska wywalczyli złoto przed dwoma laty. Ubiegły sezon ukończyli z wicemistrzostwem, uznając tylko wyższość ZAKSY. W przypadku porażki kędzierzynianie zdobędą siódme srebro mistrzostw Polski w historii.

Według byłego siatkarza Roberta Prygla Jastrzebski-Węgiel nie zlekceważy zespołu z Kędzierzyna. – Jastrzębie ma w składzie trzech mistrzów olimpijskich i dwóch reprezentantów Polski. Jeśli najmłodszy zawodnik na parkiecie w ich składzie ma 25 lat, to jest to naprawdę doświadczony zespół. Mają świadomość, że ZAKSĘ trzeba jeszcze dobić – przyznał w rozmowie z Agnieszką Niedziałek ze Sport.pl.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Jastrzębski – ZAKSA. Gdzie oglądać finał PlusLigi? Dziś możemy poznać mistrza [TRANSMISJA, STREAM]

Początek trzeciego spotkania finałowego między Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w środę 10 maja o godzinie 20:30. Transmisja ze spotkania na kanale Polsat Sport. Relacja tekstowa na żywo także na Sport.pl oraz w naszej aplikacji.