Siatkarze Jastrzębskiego Węgla od początku nowego sezonu prezentują rewelacyjną formę. Są jedyną niepokonaną drużyną w PlusLidze i w dotychczasowych ośmiu spotkaniach stracili tylko dwa sety. To daje im komplet 24 punktów. Dodatkowo wywalczyli już pierwsze trofeum w sezonie – Superpuchar Polski.

Tyle zarabia Grbić w reprezentacji Polski. Jak wygląda jego przyszłość? [Sport.pl LIVE]

Dominatorzy PlusLigi bez litości dla rywali. Jastrzębski Węgiel z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów

We wtorek 8 listopada jastrzębianie rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów. Pierwszym rywalem w grupie A była Vojvodina Nowy Sad. Polscy siatkarze od początku meczu narzucili swoje tempo i szybko wypracowali sobie przewagę (7:4). Po chwili rywale popisali się jednak serią sześciu wygranych akcji, co dało im prowadzenie 13:10. Choć triumfatorzy Superpucharu Polski szybko wyrównali wynik (14:14), późniejsze fragmenty należały do zawodników z Nowego Sadu (16:14, 20:18). Faworyci nie zamierzali się poddać i cały czas utrzymywali się tuż za prowadzącymi, by zamknąć seta serią trzech wygranych akcji i zwycięstwem 25:23.

“Słowa wsparcia zaczęły mnie trochę irytować”. Lider ZAKSY walczy o powrót na boisko

Początek kolejnej odsłony był bardzo wyrównany, a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Pierwsi przewagę zbudowali siatkarze z Jastrzębia, wygrywając trzy akcje z rzędu i odskakując na 12:10. W późniejszej fazie prowadzący utrzymywali się z przodu, a z czasem powiększyli różnicę na swoją korzyść do 3 punktów (19:16). Ostatnie akcje to już popis zawodników Mendeza, a kolejna 3-punktowa seria dała im zwycięstwo 25:19.

Trzeciego seta rozpoczęła wyrównana walka z obu stron siatki. Przez długi czas oba zespoły wymieniały się na prowadzeniu, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować pewnej przewagi. Udało się to wreszcie jastrzębianom, którzy wygrali trzy akcje z rzędu i odskoczyli na 15:12. Choć siatkarze z Nowego Sadu od razu dogonili wynik, decydujące fragmenty ponownie należały do faworytów. Siatkarze z Jastrzębia wygrali tę partię 25:20, notując pewne zwycięstwo na początek rywalizacji w europejskich pucharach.

-Mistrzostwa Europy w siatkowce kobiet w LodziSmarzek zadebiutowała w nowym klubie. Zawiodła. Nie takiego początku oczekiwała

Jastrzębski Węgiel dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w grupie A. Drugi mecz w Lidze Mistrzów jastrzębianie rozegrają w środę 16 listopada. Rywalem liderów PlusLigi będą siatkarze francuskiego Montpellier. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.