Jastrzębie ma swoje sukcesy w tenisie stołowym.

Dorota Paluch zdobyła brązowy medal i stanęła na podium Mistrzostw Europy Weteranów w Rimini w kategorii kobiet po 60. roku życia. Wygrała z sześcioma rywalkami. Brała także udział w kategorii „gra podwójna”, w której tworzyła duet z Grażyną Zielińską. Doszły do ćwierćfinału.

10 lipca tego roku zapisze się na kartach historii jako pamiętny dzień w dziedzinie tenisa stołowego. Tego dnia w Belgradzie jastrzębskie reprezentantki wywalczyły pierwsze miejsce tytuł Drużynowego Mistrza Europy Juniorek w tenisie stołowym w kategorii do 19 lat.

Wicemistrzowskie tytuły zyskały również Polki będące w grupie kadetek i juniorów. Rodaczki po raz pierwszy zostały laureatkami głównej nagrody. Pokonały Rumunki które starały się obronić swój tytuł z wynikiem 3:2. W stolicy Serbii Anna Kubiak zakończyła Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorek U19, zdobywając 1/32 finału turnieju singla, 1/16 turnieju debla, 1/32 turnieju miksta. W grze drużynowej zyskała złoty medal, pełniąc rolę rezerwowej. Anna Kubiak gra w tenisa stołowego od najmłodszych lat. W tym roku zyskała także stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Jest uczennicą IV Liceum ogólnokształcącego.

– Sukces to ogromny i kiedy Ania 10 lat temu rozpoczynała treningi w naszym klubie z pewnością nawet nie myślała, że będzie Mistrzynią Europy, ale to od niedzieli 10 lipca 2022 roku jest już faktem – mówił trener Jastrzębskiego Klubu Tenisa Stołowego Roman Fajkus.