Po pierwszej tercji trudno było się spodziewać, że hokeiści JKH GKS wygrają aż tak wysoko. Zaczęło się od bramki zdobytej przez Kamila Wróbla w 12. minucie. Pierwsza odsłona widowiska zakończyła się skromnym prowadzeniem jastrzębian, ale za to w drugiej połowie JKH GKS zdominował hokeistów z Podhala. W 22. minucie Maris Jass pokonał pięknym strzałem bramkarza gości i mieliśmy 2:0. Najwięcej działo się w ostatnich minutach drugiej tercji. Najpierw w 34. minucie Dominik Paś podwyższył na 3:0 strzelając pod poprzeczkę. Niespełna minutę późnej było już 4:0 po trafieniu Mateusza Bryka. Grający w kolejnych minutach w przewadze zawodnicy gospodarzy dobili Podhale jeszcze dwoma trafieniami. Na 5:0 podwyższył Marek Hovorka, a przed przerwą bramkę na 6:0 strzelił Roman Rac. Tym samym w ciągu trzech minut z 3:0 zrobiło się 6:0. W trzeciej tercji rozmiar porażki chciał zmniejszyć Adrian Gajor i udało mu się to zrobić, ale pięć minut później ponownie sześciobramkowe prowadzenie dał Kamil Wałęga. Jastrzębianie pokonali Podhale 7:1 i utrzymują tym samym pozycję wicelidera. Po tym zwycięstwie jastrzębianie mogą być już praktycznie pewni awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. W niedzielę jastrzębscy hokeiści zagrają na wyjeździe z Comarch Cracovią, zaś 20 listopada podejmą Energę Toruń i tym meczem zakończą drugą rundę fazy zasadniczej.

JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)

• 7:1 Wałęga (Górny, Paś) 55:45

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 40:01 Marek) – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Urbanowicz – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 22 – 22 / Kary: 16 min – 20 min / Widzów: bez udziału publiczności

Sędziowali: Michał Baca, Dawid Mazur (główni) oraz Rafał Noworyta, Paweł Bajon (liniowi).