A A+ A++

Po Jacku Superczyńskim i Natalii Nowakowskiej znamy trzeciego kandydata na burmistrza Gąsawy. To działacz lokalnego PiS, ale w tych wyborach wystartuje z własnym komitetem.

5 lutego został zgłoszony w Państwowej Komisji Wyborczej Komitet Wyborczy Wyborców Gąsawa-Nasza Gmina z siedzibą w Gąsawie. Pełnomocniczką wyborczą jest Genowefa Irena Staniszewska. Z naszej wiedzy wynikało, że wkrótce komitet wystawi swego kandydata w najbliższych wyborach na burmistrza Gąsawy.  Tym kandydatem zaś będzie Jan Zabłocki z Gogółkowa. Przypomnijmy, że dotychczas swoje kandydatury na włodarza Gąsawy ogłosili w przestrzeni publicznej Natalia Nowakowska (ogłosił ją jako swoją kandydatkę ustępujący burmistrz Błażej Łabędzki) oraz Jacek Superczyński, który uczynił to jako pierwszy, jeszcze w grudniu 2023 na swoich mediach społecznościowych. Startu w wyborach na burmistrza nie wyklucza też Paweł Brzykcy, który zamierza zgłosić swój komitet wyborczy. Tyle, że jeszcze nie wiadomo, czy tylko z kandydatem Pawłem Brzykcym na radnego Gąsawy, czy też na jej burmistrza.

Jan Zabłocki ma lat 56, jest rodowitym mieszkańcem Gogółkowa, ma dwie córki, z których jedna jest studentką ekonomii, a druga uczennicą szkoły podstawowej. Natomiast małżonka kandydata, Marlena Zabłocka prowadzi własną firmę w branży gastronomicznej. Z wykształcenia jest magistrem rolnictwa i pracuje  jako manager w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Bydgoszczy. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.Wcześniej przez kilkanaście lat zajmował się kierowaniem dużym gospodarstwem rolnym w okolicach Janowca Wielkopolskiego. 

Komitet ma skompletowaną listę swoich kandydatów na radnych we wszystkich 15 okręgach, ale póki co ich nazwisk nie ujawnia. Jeśli chodzi o główne założenia programowe Jana Zabłockiego i jego komitetu to zostaną one jeszcze doprecyzowane, ale wiadomo, że wśród priorytetów znajdzie się naprawa  tego, co zdaniem Jana Zabłockiego zostało niewykorzystane w ostatnich latach. – Mam tutaj na myśli  niewykorzystane, a w związku z tym zaprzepaszczone 20 milionów złotych, które przyznał poprzedni rząd na gąsawską geotermię. Jest to również pół miliona złotych, które Gąsawa nie wykorzystała, choć miała je przyznane jako druga z najwyższym odsetkiem szczepień przeciwko COVID-19 gmina w powiecie żnińskim. Chcemy też stałego przywrócenia budżetu sołeckiego.

Jan Zabłocki chce również obniżenia stawek za wynajęcie świetlic wiejskich do poprzedniego poziomu. Tak, aby wynajmowanie tych świetlic stało się przystępne dla mieszkańców pod względem finansowym. Zdaniem kandydata obecny cennik powoduje, że mieszkańcy gminy Gąsawa chętniej korzystają z tańszych świetlic w sąsiednich gminach.

Gmina Gąsawa potrzebuje gospodarza, który będzie managerem, a nie urzędnikiem – wokół tej myśli komitet Jana Zabłockiego zamierza sformułować swoje oficjalne hasło wyborcze.

Jan Zabłocki w przeszłości bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego, ale o funkcję wykonawczą w samorządzie gminy powalczy po raz pierwszy w życiu.Jan Zabłocki jest od około 10 lat członkiem Prawa i Sprawiedliwości, należy też do gminnych struktur tej partii, ale w wyborach do gminy jego komitet i on sam startują jako niezależni.

Karol Gapiński

WS2024

Autor: Pałuki

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMężczyźni za nią szaleli, kobiety naśladowały. Niezwykłe życie Danuty Szaflarskiej
Następny artykułKatowice: sesja naukowa „Samaritanus bonus. Ile służby jest w ochronie zdrowia?”