A A+ A++

Poseł Jan Warzecha skomentował dla nas sytuację, która miała miejsce dzisiaj w nocy. Nieznani sprawcy pod jego domem w Dębicy rozsypali słomę, wyrzucili obornik, a na ogrodzeniu zawiesili transparent.

– Tu mieszka poseł Jan Warzecha, zdrajca polskiej wsi – można było na nim przeczytać. Do podobnych akcji dochodziło na terenie całego kraju, a ma to związek z Piątką Kaczyńskiego, projektem ustawy, która pierwotnie zakazywała hodowli zwierząt futerkowych, czy zakazu uboju rytualnego dla związków wyznaniowych poza granicami Polski.

– Panowie byli w biurze, wyjaśniłem im, jakie jest moje stanowisko. Wiedzą doskonale, że nie jestem zwolennikiem ustawy w jej pierwotnym kształcie – mówi Jan Warzecha.

Dodaje, że po poprawkach w Senacie jest ona dla rolników dużo lepsza, bo nie zakazuje uboju rytualnego drobiu.

– Dalej podtrzymuję, że samotny poseł nie ma możliwości zrobienia niczego – mówi Jan Warzecha.

W ten sposób skomentował oburzenie jego słowami sprzed kilku tygodni, kiedy stwierdził, że będzie głosował zgodnie z wolą partii, chcąc pozostać politykiem lojalnym. W związku ze zmianami w projekcie ustawy poseł nie rozumie dlaczego rolnicy nadal protestują.

– Ta ustawa już jest lepsza. A nazywanie mnie zdrajcą jest dla mnie krzywdzące, bo jeszcze raz podkreślam, że nie jestem zwolennikiem ustawy w pierwotnym kształcie – mówi Jan Warzecha.

Według niego protestującymi kieruje Konfederacja, która ma korzenie u Romana Giertycha.

– Bo jak pan wie był szefem Młodzieży Wszechpolskiej. Więc nie dziwi mnie, że atakują nas z Prawa i Sprawiedliwości, a nie posłów z Platformy Obywatelskiej, którzy też za tzw. piątką głosowali. I wiem, że Konfederacja Giertycha jest zaangażowana w tą akcję. Nie ważne jaką mają nazwę, ale to to samo. W dużej mierze to eskalacja polityczna. Mówi pan, że to protest rolników, a ja mówię sprawdźmy ilu ich tak naprawdę tam jest – dodaje poseł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMaski opadły (21 Października 2020) – Felieton Tomasza Olbratowskiego
Następny artykułSylwester w Zakopanem w czasach koronawirusa. Czy powitanie nowego roku z TVP się odbędzie?