W meczu 2. kolejki Premier League Southampton zremisował z Manchesterem United 1-1. W przerwie na boisku pojawił się Jan Bednarek.

M. Greenwood 55′

W 1. kolejce Bednarek nie wystąpił. Przegrany 3-1 mecz z Evertonem przesiedział na ławce. Tym razem rozegrał drugą połowę, w której “Czerwone Diabły” zdobyły bramkę.

Bednarek zastąpił Theo Walcotta. Trener Ralph Hasenhuttl, przy korzystnym wyniku, postawił bowiem na defensywę. Nie udało się zwyciężyć, ale punkt w rywalizacji z Manchesterem United też trzeba docenić.

W 30. minucie na prowadzenie wyszli “Święci”. Po uderzeniu Che Adamsa, tor lotu piłki zmienił Fred i jemu zapisano gola samobójczego.

United wyrównało w 55. minucie. Po akcji Paula Pogby, do siatki trafił Mason Greenwood. Polak nie zawinił przy tym trafieniu.