W Płocku odwołano już pogotowie przeciwpowodziowe, a sytuacja się normalizuje. Woda opada, odsłaniając zniszczenia dokonane przez napór kry i lodu.
W poniedziałek, 1 marca, w Płocku odwołano pogotowie przeciwpowodziowe, a dzień wcześniej alarm przeciwpowodziowy. Na bulwarach Stanisława Górnickiego najbardziej ucierpiał rejon Morki, barierki i latarnie. Zalany został zajazd Tawerna oraz siedziba Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Na pierwszy rzut oka nieźle tę próbę przeszło molo, ławki i tablice z historycznymi obrazami Płocka.
Urząd miasta przygotowuje się już do wyceny strat.
– Zostanie powołana przez Prezydenta Miasta Płocka komisja, która zajmie się szacowaniem szkód oraz przygotuje raport, który będzie podstawą o ubieganie się o środki z rezerwy celowej, przeznaczone na dofinansowanie bieżących zadań własnych związanych z usuwaniem skutków powodzi – informuje Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.
Również mieszkańcy poszkodowani przez powódź mogą starać się o wsparcie finansowe.
– Poszkodowani mieszkańcy muszą formalnie wystąpić z wnioskiem do MOPS, w celu otrzymania wsparcia w związku z usuwaniem skutków powodzi. Zasady i wysokość pomocy dla samorządów oraz osób fizycznych określone są przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Te zasady nie wykluczają ubiegania się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej – tłumaczy Konrad Kozłowski.
Jak zapewnia, inwestycje miejskie zlokalizowane nad Wisłą są ubezpieczone przed skutkami powodzi i zalaniem. W przypadku infrastruktury na bulwarach i bulwarów, miasto będzie korzystać z polisy ubezpieczeniowej.
Nabrzeże w dn. 27.02.2021, fot. Michał Misiak Nabrzeże w dn. 27.02.2021, fot. Michał Misiak Nabrzeże w dn. 27.02.2021, fot. Michał Misiak
Nabrzeże w dn. 01.03.2021, Fot. Wiktor Pleczyński Nabrzeże w dn. 01.03.2021, Fot. Wiktor Pleczyński Nabrzeże w dn. 01.03.2021, Fot. Wiktor Pleczyński
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS