A A+ A++

Usuwanie zębów zawsze powinno się traktować jak ostateczność, dlatego gabinet stomatologiczny należy odwiedzać co najmniej raz w roku. Optymalnie pacjent powinien zgłaszać się na kontrolę uzębienia raz na 6 miesięcy, gdyż wtedy wykonywanie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej przynosi najlepsze rezultaty. Co wchodzi w zakres zabiegów z tej grupy usług dentystycznych?

1. Jakie zabiegi wykonuje dentysta Poznań?

2. Leczenie kanałowe i stomatologia zachowawcza

Usunięcie zęba w gabinecie chirurgii stomatologicznej czasem jest konieczne, jednak zanim zadecyduje się o ekstrakcji, powinno się spróbować różnych metod leczenia zębów. Dzięki nim można zachować zdrowy, piękny uśmiech aż do późnej starości. Jakie zabiegi obejmuje leczenie zębów w ramach stomatologii zachowawczej? Dlaczego warto je wykonywać?

Jakie zabiegi wykonuje dentysta Poznań?

Dentysta w Poznaniu oferuje zróżnicowane zabiegi. Chirurgia stomatologiczna, endodoncja, implantacja, higienizacja oraz leczenie zachowawcze służą zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. O zdrowie jamy ustnej dba się przede wszystkim poprzez zabiegi z tej ostatniej grupy. To właśnie stomatologia zachowawcza, jak sama nazwa wskazuje, pozwala zachować naturalne uzębienie stałe.

Dobry stomatolog z Poznania przygotowuje dla swoich pacjentów plan leczenia, w którym uwzględnia plany wypełnienia ubytków w koronach, leczenia kanałowego, higienizacji innych zabiegów, których wymaga dana osoba. W gabinecie oferowana jest też stomatologia dziecięca, dzięki której najmłodsi pacjenci mają zdrowe mleczaki.

Leczenie kanałowe i stomatologia zachowawcza

Większość gabinetów stomatologicznych oferuje leczenie kanałowe, jednak można go uniknąć dzięki regularnym kontrolom stomatologicznym i leczeniu ubytków, zanim się powiększą. Szybkie usuwanie próchnicy i wypełnianie ubytków w zębach sprawia, że wszystkie zęby są chronione przed ich utratą. Ząb po leczeniu kanałowym jest osłabiony, co zwiększa ryzyko jego pęknięcia i złamania. Stomatologia zachowawcza umożliwia również częściowe odbudowanie koron. Dzięki temu nawet dość duże ubytki można skutecznie leczyć przez całe życie.

Stomatologia zachowawcza jest ważna w każdym wieku, jednak szczególny nacisk na leczenie powinno się kłaść u dzieci i nastolatków. Zęby w okresie wzrostu organizmu mogą być osłabione z powodu niedoboru wapnia, dlatego konieczne jest ich regularne badanie. Ponadto dzieci mają tendencję do zbyt krótkiego i niedokładnego mycia zębów, dlatego są bardziej narażone na próchnicę niż dorośli pacjenci.

tekst płatny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzechytrzyć raka…
Następny artykułPogotowie w kinach. Widzowie uciekają z sal, mdleją w holu