A A+ A++

Dermatologia, psychiatria i stomatologia to najbardziej pożądane dziedziny medyczne. Pojawił się raport dotyczący najczęściej wyszukiwanych specjalizacji medycznych w serwisie HireDoc.com.

Dermatologia, psychiatria, stomatologia – najczęściej poszukiwane specjalizacje

Według raportu “Rynek Pracy Lekarzy i Specjalistów w branży medycznej w trzecim kwartale 2024” najczęściej poszukiwaną specjalizacją w 2024 roku była dermatologia (100 ofert pracy), a tuż za nią psychiatria i stomatologia. Oferty pracy dla tych specjalizacji wykazały 5 proc. wszystkich wystawionych na stronie HireDoc.com ogłoszeń. Jak wynika z raportu propozycje pracy dla pielęgniarek i pielęgniarzy (90 ofert pracy) oraz lekarzy rodzinnych (85 ofert pracy) były w pierwszej piątce zestawienia. 

fot. 1. Źródło: biuroprasowe.znanylekarz.pl

W raporcie czytamy, że w trzecim kwartale liczba ofert pracy dla lekarzy i specjalistów była o 29 proc. niższa niż w kwartale drugim. Może to być spowodowane sezonowością (okres wakacji) – wraz z początkiem września pewnie będzie można zaobserwować wzrost ofert pracy. 

Jak pokazuje raport, większość ofert pracy pochodziła z placówek prywatnych i było to 84 proc. wszystkich ofert. Reszta to Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej (5 proc.), a pozostałe 11 proc. rozkładało się pomiędzy Ambulatoria, Zakłady Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Oddziały Szpitalne. 

Najwięcej pracy w województwie mazowieckim

Z raportu wynika, że najwięcej ofert pracy zostało zamieszczonych w województwie mazowieckim (17,5 proc.). Inne województwa na czele to małopolskie (12 proc.), śląskie (11,1 proc.), łódzkie (10,8 proc.) i wielkopolskie (9,5 proc.). 

fot. 2. Źródło: biuroprasowe.znanylekarz.pl

B2B najczęściej zawieraną umową

Najczęściej zawierane umowy z lekarzami w trzecim kwartale 2024 roku, polegały na umowie B2B, czyli warunkach cywilnoprawnych. Było to aż 1060 wszystkich ofert pracy, co stanowiło 56,6 proc. całości.  Na drugim miejscu znalazła się umowa B2B lub umowa zlecenie – z nieporównywalnie mniejszą statystyką, tj. 251 ofert pracy, które stanowią 13,4 proc. wszystkich ofert.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoszykarz NBA aresztowany przez policję. Szokujące zachowanie
Następny artykułSąsiedzka wymiana książek: kolejna udana akcja w Domu Sąsiedzkim pod Sówką