A A+ A++

Dla wielu emerytów przejście w stan zawodowego spoczynku stanowi trudny moment i wcale nie zamierzają rezygnować z podejmowania różnych zajęć dorywczych. Niektórzy seniorzy potrzebują zaś dodatkowych środków, dlatego szukają prac dodatkowych. Jak dorobić do emerytury? Podpowiadamy.

Kontynuacja pracy w zawodzie

Zakończenie pracy w jednej firmie wcale nie oznacza, że trzeba kończyć karierę zawodową. Część emerytów, a zwłaszcza specjaliści z danej dziedziny, na przykład pielęgniarki, kierowcy, lekarze lub nauczyciele, chętnie podejmują dodatkowe zlecenia, angażując się we współpracę z nowymi ludźmi. Gdzie szukać ogłoszeń o pracę? Doskonałym źródłem aktualnych ofert zatrudnienia są portale internetowe w stylu Pracuj.pl. Są to strony i aplikacje proste w obsłudze, wystarczy bowiem wpisać nazwę zawodu i wybrać lokalizację, by w ciągu kilku sekund móc przejrzeć wszystkie ogłoszenia lokalnych (lub ogólnopolskich) pracodawców.

Coraz częściej zdarza się, że pracodawcy potrzebują wysokiej klasy specjalistów, lecz nie są stanie ich znaleźć. Rekruterzy chętnie wybierają osoby z wieloletnim doświadczeniem bez względu na to, czy kandydat jest już na emeryturze, czy w wieku przedemerytalnym. Bardziej niż wiek liczą się umiejętności oraz kompetencje, nabyte w ciągu wieloletniej praktyki. Kontynuacja pracy w zawodzie jest więc świetnym pomysłem, jak dorobić na emeryturze,

Korepetycje, pomoc przy organizacji imprez i sprzedaż rękodzieła

Każdy senior ma pewne zdolności manualne lub intelektualne, którymi może się dzielić z innymi i dodatkowo zarobić na własne wydatki. Seniorki i seniorzy:

– udzielają korepetycji,
– prowadzą różnego rodzaju szkółki dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
– świadczą usługi z zakresu doradztwa,
– a także podejmują wiele innych działań.

Panie próbują swoich sił jako opiekunki do dzieci, kucharki, pomoce kuchenne, pracowniczki produkcji. Osoby uzdolnione manualnie zarabiają, piekąc torty lub dokonując przeróbek krawieckich.

Panowie na emeryturze dorabiają jako złote rączki, pomocnicy przy zagospodarowaniu i utrzymaniu terenów zielonych, pracownicy ochrony, dozorcy. Do łask wracają też zawody zapomniane, takie jak: szewc czy wikliniarz. To doskonałe formy zarobkowania, dzięki którym starsze osoby mają szansę zarobić i rozwijać się poprzez kontakt z innymi ludźmi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Objawy neuropsychiatryczne po…” – dr Peter McCullough
Następny artykuł23-latek skoczył z mostu do Wisłoka. Był pijany