A A+ A++

Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy anonimowo zgłaszają służbom powtarzające się sytuacje, które mają istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Na co zwracają uwagę płocczanie?

Jak się okazuje, niezmiennie od sześciu lat do najczęściej zgłaszanych zagrożeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w regionie płockim należy przekraczanie dozwolonej prędkości. Tylko w tym roku mieszkańcy miasta i powiatu nanieśli na mapę ponad pół tysiąca zgłoszeń dotyczących tego wykroczenia.

– Każde zgłoszenie policjanci sprawdzili i rzeczywiście w zdecydowanej większości na wskazanych przez obywateli drogach, kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość – zaznacza podkom. Marta Lewandowska oficer prasowa KMP w Płocku.

Kolejna najczęściej zgłasza kategoria nieakceptowanego społecznie zjawiska to spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – ponad 200 zgłoszeń. Praktycznie taka sama liczba zgłoszeń dotyczy nieprawidłowego parkowania. Zdarzają się również zgłoszenia, które okazują się pomyłkami bądź też żartami ze strony korzystających z aplikacji.

– W tym roku naniesionych na mapę zostało ponad 1 300 zgłoszeń, a ponad połowa z nich została potwierdzona przez Policję, to znaczy, rzeczywiście w danym miejscu dochodziło do wskazanego przez obywatela zagrożenia. Zachęcamy do dalszego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowuje podkom. Marta Lewandowska.

Strona internetowa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują też o rozsądne korzystanie z aplikacji, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Pamiętajmy, że zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMorawiecki spotkał się z Trzaskowskim. “Dla dobra Polaków”
Następny artykułOdbiór końcowy prac wykonanych w ramach Umowy nr BI.272.6.2019