A A+ A++
Troska o środowisko, czyli segregowanie śmieci, nie wylewanie wody na marne i chodzenie do sklepu z własną torbą dla wielu stało się już nawykiem. Projektowanie wnętrz i mebli nie może nie być zgodne z tą ideą, dlatego kolorystyka wnętrz w roku 2023 odzwierciedla również szacunek dla natury. Modne są naturalne faktury i odcienie. W materiałach wykończeniowych dominuje drewno, kamień, beton i metal oraz miękkie, tapicerowane kanapy, sofy i fotele. Dopuszczalne jest stosowanie wysokiej jakości imitacji materiałów pochodzących z natury. Projektanci wnętrz podkreślają, że kojarzące się z naturą odcienie we wnętrzu pomagają zwolnić, złagodzić stres i poczuć się bezpiecznie.

Wiodące tendencje w kolorystyce wnętrz w roku 2023

Klasyczne neutralne kolory, takie jak szarość i biel, zaczynają znikać w tle. Do nowoczesnych wnętrz coraz częściej wybiera się cieplejsze i otulające odcienie, takie jak krem, kawa, brąz i terakota. Najważniejszym źródłem inspiracji dla projektantów wnętrz jest wciąż natura, we wszystkich jej bogatych i odważnych odcieniach. Zieleń zaczyna zastępować neutralne, blade kolory, a bogaty niebieski staje się głównym symbolem spokoju i pewności siebie. Nowoczesne wnętrza w 2023 roku stają się coraz bardziej optymistyczne i wyraziste. Szybko zyskują na popularności kolory pastelowe, zwłaszcza stonowane pudrowe fiolety, brudne róże i przygaszone żółcie. Orzeźwiające jasne kolory tapicerowanych mebli jak sofa dwuosobowa dodają energii salonom i sypialniom. Nowoczesny design łamie zasady i robi to z pewnością siebie. Paleta rozszerza się o kombinacje, które wcześniej uważano za nie do pomyślenia. Coraz częściej pojawiają się projekty z niestandardowymi zestawieniami kolorystycznymi, na przykład niebieski i pomarańczowy, szmaragdowy i granatowy, liliowy i musztardowy. Coraz większą popularnością cieszą się różne odcienie turkusu i fioletu.

Nasycone kolory neutralne

Nieprzerwanie popularne są kojące odcienie, w tym bogate brązy, delikatne kremowe nuty i zielonkawo-szare tony. Takie barwy pomagają stworzyć we wnętrzu wyrafinowaną i kojącą przestrzeń. W 2023 roku zobaczymy jeszcze więcej głębszych, neutralnych kolorów. Dyskretne palety kolorów w połączeniu z przyjemnymi w dotyku fakturami i naturalnymi materiałami tworzą wyjątkową atmosferę. Takie odcienie stanowią idealną oprawę dla stylowych, nienachalnych dodatków i dekoracji. W połączeniu z teksturowanymi tekstyliami sprawiają, że pomieszczenie jest cieplejsze i bardziej komfortowe.

Miękki minimalizm we wnętrzach 2023

W tym roku w świecie mebli modny jest miękki i wygodny minimalizm, z naciskiem na bardziej miękki i wygodniejszy niż klasyczny. Przede wszystkim znalazło to odzwierciedlenie w palecie kolorów welurowych tapicerek mebli do salonu i sypialni oferowanych przez ramaro.pl.  Blade i chłodne odcienie zostały zastąpione ciepłą gamą z bezami i brązami. Ostre narożniki mebli i wyraźna geometria ustępują miejsca bardziej opływowym i zaokrąglonym kształtom, a zimny metal ustępuje miejsca ciepłemu drewnu i przytulnym tekstyliom.

Jak dodać do wnętrza elementy miękkości i minimalizmu:

  1. Wybierz podstawowy kolor wnętrza i trzymaj się go w całym wystroju. Możesz dodać do niego 1-2 akcentujące odcienie w dekoracji, meblach i zasłonach.
  2. Nie używaj wielu kolorowych tekstyliów. Wystarczy kilka różnokolorowych poduszek na tle prostej sofy lub jasnej tapicerki fotela w salonie.

W 2023 roku projekty wnętrz stają się bardziej kreatywne, wręcz teatralne. Projektanci dają oficjalne przyzwolenie na odważny wystrój, niezwykłe wielobarwne lampy, sztukę i lekką awangardę.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAbp Mokrzycki: modlitwa i post przywrócą pokój w Ukrainie i w naszych sercach
Następny artykułЧисло жертв землетрясения в Турции превысило 44 тысяч человек