A A+ A++

Czym się wyróżnia skakanka bokserska?

Jak się okazuje, na rynku znajdziesz kilka rodzajów akcesoriów do ćwiczeń. Jednym z&nbspnich jest skakanka bokserska, która co prawda daje takie same efekty podczas ćwiczeń, ale różni się od pozostałych modeli materiałem, z&nbspjakiego została wykonana. Tradycyjne przydatne dodatki do treningu są najczęściej produkowane z&nbspPCV, podczas gdy ich bokserskie odmiany powstają najczęściej z&nbspaluminium lub skóry.

Materiały stosowane do produkcji skakanek bokserskich nie są przypadkowe. To właśnie dzięki nim akcesorium może osiągnąć jeszcze większą szybkość obrotów. Co więcej, tworzywa są odporne na ścieranie, dzięki czemu modele starczają na dłużej. Warto jednak pamiętać, że zderzenie z&nbsprozpędzonym sznurkiem z&nbspaluminium lub ze skóry może być bolesne, dlatego warto sięgać po skakankę bokserską w&nbspmomencie, gdy masz już pewne doświadczenie w&nbspskakaniu.

Skakanie na skakance – dlaczego warto?

Skakanie na skakance jest doskonałym pomysłem na trening dla zarówno kobiet, jak i&nbspmężczyzn. Dlaczego warto wybrać właśnie tę formę aktywności fizycznej? Przede wszystkim ze względu na niskie koszty. Zamiast karnetu na siłownię możesz zafundować sobie akcesorium za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych i&nbspużywać go wszędzie, gdzie chcesz –&nbspw&nbspdomu, na dworze, a&nbspnawet na wakacjach. Skakanka bez problemu zmieści się w&nbspbagażu podręcznym, dzięki czemu nie musisz przerywać treningu w&nbsptrakcie urlopu.

Co ciekawe, już 10-minutowy trening na skakance pobudza do działania układ krwionośny. Przykładowo, aby osiągnąć ten sam poziom podczas biegania, musiałbyś ćwiczyć przez 30 minut, a&nbspdo tego obciąża mocno stawy. Ta forma aktywności fizycznej ma także pozytywny wpływ na ogólną kondycję, poprawę pracy serca i&nbspzwiększenie elastyczności stawów.

Jakie efekty daje skakanie na skakance bokserskiej?

Co daje skakanie na skakance? Efekty regularnych treningów zdecydowanie robią wrażenie. Do najważniejszych z&nbspnich zaliczamy:

  • poprawę koordynacji ruchów,
  • poprawę ogólnej kondycji ciała,
  • widoczne wzmocnienie i&nbspwyrzeźbienie mięśni nóg i&nbspramion,
  • wzmocnienie pośladków,
  • poprawę równowagi i&nbspgibkości,
  • zadbanie o&nbspstaw skokowy.

Pamiętaj, że każda forma aktywności fizycznej, w&nbsptym także skakanie na skakance bokserskiej lub zwykłej, to najlepszy sposób na zadbanie o&nbspswoje zdrowie. Każdy mężczyzna, bez względu na wiek, powinien regularnie ćwiczyć. Inspiracji do ćwiczeń możesz szukać w&nbspInternecie, na przykład na blogu jego-styl.pl, na którym znajdziesz propozycje ćwiczeń nie tylko ze skakanką.

Jak się okazuje, zafundowanie sobie skakanki sportowej i&nbspregularna aktywność fizyczna to również znakomity sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Już podczas godzinnych ćwiczeń możesz spalić nawet do 800 kcal. Oczywiście, wszystko zależy od intensywności treningu.

Dla kogo skakanie na skakance i jak często ćwiczyć?

Czy skakanka do ćwiczeń jest dla każdego? Jak każdy inny rodzaj aktywności fizycznej, tak i&nbspten ma kilka przeciwwskazań. Nie zaleca się tego typu treningów na skakance osobom, które mają problem ze stawami. Podobnie jest w&nbspprzypadku dużej nadwagi i&nbspostrej niewydolności serca.

Jeśli chcesz, aby twoja skakanka do ćwiczeń pomogła ci w&nbsposiągnięciu wyznaczonego celu, to musisz postawić przede wszystkim na regularność. Najlepszym pomysłem jest ćwiczenie raz dziennie lub co dwa dni, przynajmniej przez 30 minut. Nie oznacza to, że od razu musisz wykonywać trening na skakance bez żadnych przerw. Stopniowo wydłużaj czas jednej sesji, aż wreszcie będziesz w&nbspstanie ćwiczyć przez nawet godzinę bez zadyszki.

Aby przyspieszyć efekty, możesz połączyć trening na skakance z&nbspinnymi rodzajami ćwiczeń. Skakanie sprawdzi się doskonale w&nbspformie rozgrzewki lub cardio. Później możesz postawić na aktywność fizyczną z&nbspcięższym sprzętem, na przykład z&nbspciężarami lub na maszynach. W&nbspten sposób redukcja tkanki tłuszczowej będzie szybsza.

Jak dobrać długość skakanki do ćwiczeń?

Długość skakanki to jeden z&nbspnajważniejszych parametrów. Każda skakanka –&nbspbokserska, sportowa czy zwykła ze sznurka –&nbspmusi mieć właściwy rozmiar, który umożliwi bezproblemowy i&nbspskuteczny trening. Podstawową zasadą, którą warto kierować się w&nbsptrakcie zakupu, jest upewnienie się, że skakanka dotyka ziemi, ale nie ciągnie się po niej.

Jaka powinna być długość skakanki? Wystarczy, że staniesz na sznurku i&nbsppodciągniesz końce na maksymalną możliwość wysokość. Jeśli akcesorium kończy się w&nbspokolicach pach, to masz w&nbsprękach prawidłowy rozmiar. Za krótkie lub za długie modele mogą zatrzymywać się na ziemi podczas treningu, zmuszając cię do zwolnienia, a&nbspnawet przerwania ćwiczeń.

Przykładowo osoby o&nbspwzroście powyżej 190 cm powinny wybierać skakanki o&nbspdługości większej niż 305 cm. Z&nbspkolei w&nbspprzypadku niskich sportowców, którzy mają do 161 cm, najlepszym wyborem będzie model w&nbsprozmiarze 250 cm.

Jaka skakanka będzie najlepsza?

Do wyboru masz kilka rodzajów skakanek. Wśród nich znalazły się takie akcesoria do ćwiczeń jak:

  • Skakanka bokserska, czyli modele wykonane ze skóry lub aluminium, o&nbspktórych opowiedzieliśmy ci na samym początku artykułu.
  • Skakanka ze sznurka, czyli najzwyklejszy i&nbspnajtańszy model, który jest jednak wolniejszy od akcesoriów sportowych. Ten rodzaj będzie strzałem w&nbspdziesiątkę dla najmłodszych fanów skakania na skakance.
  • Skakanka z&nbsptworzywa, która sprawdzi się doskonale zarówno u&nbspamatorów skakania, jak i&nbspu&nbspprofesjonalistów.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojsko dostarczy szpitalom tlen
Następny artykułZarządzenie Nr 298/2021 Burmistrza Miasta Kwidzyna z dnia 1 kwietnia 2021 r.