A A+ A++

Łazienkowe baterie to elementy, które pomagają w sterowaniu wodą podczas codziennych kąpieli. Tego typu baterie można zaliczyć do niezbędnych, jeżeli chodzi o podstawowe wyposażenie w łazience. W sklepach otrzymać można różnego rodzaju baterie do łazienki.

Baterie łazienkowe – rodzaje

Baterie łazienkowe otrzymać można w wielu sklepach. Decydując się na zakup, należy mieć świadomość, że do wyboru są różne produkty, jakie można podzielić na poszczególne grupy:

  • baterie umywalkowe (stojące, stojące wysokie, ścienne natynkowe i podtynkowe),
  • baterie prysznicowe (natynkowe, podtynkowe, elektroniczne, z wylewką wannową),
  • baterie wannowe (otworowe, ścienne, wolnostojące),
  • baterie bidetowe (stojące, bidetki).

Do wyboru są jeszcze baterie kuchenne, ale – jak sama nazwa wskazuje – nie ma dla nich miejsca w łazience.

Baterie umywalkowe

Bateria umywalkowa stojąca to jeden z najczęściej wybieranych produktów, jeżeli chodzi o polskie domy. Można je zamontować w specjalnym otworze, który znajduje się w zlewie. Ich zdecydowaną zaletą jest minimalizm, ponieważ wszystkie elementy znajdują się tak naprawdę pod misą umywalki, w miejscu niewidocznym.

Bateria ścienna do umywalki doceniana jest w miejscach, które urządzone są w stylu minimalistycznym. Bezpośredni montaż do ściany pozwala na to, aby zaoszczędzić ogromną ilość miejsca na samym blacie umywalki. Atrakcyjny design oraz niskie ceny – oto zdecydowana zaleta tych produktów.

Baterie prysznicowe

Często polecane są zestawy prysznicowe do łazienek, gdzie znaleźć można wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.

Dużą popularnością cieszy się bateria do prysznica natynkowa. Chociażby ze względu na łatwość w wykonaniu montażu. Baterie podtynkowe polecane są dla tych osób, które chcą, aby na zewnątrz widoczne były tylko niezbędne elementy jak np. dźwignia, maskownica oraz wylewka.

Wannowa bateria łazienkowa

Baterie wannowo – otworowe mogą posiadać jedną, dwie, trzy, a nawet cztery specjalnie przygotowane dziurki. To właśnie dzięki nim możliwy będzie montaż baterii przy wannie. Tego typu baterie – oprócz wyżej wymienionego podziału – można podzielić na jedno lub dwuuchwytowe baterie. Niekiedy wymagany jest montaż dodatkowej półki, gdzie zostanie umieszczona bateria do wanny. Tak, aby swoją konstrukcją bateria nie obciążała wanny.

Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Decydując się na wybór baterii łazienkowych, należy pod uwagę wziąć kilka istotnych czynników.:

  • funkcjonalność – konieczne zapewnienie jest odpowiedniej odległości pomiędzy wylewką a dnem. Tak, aby mieć pewność, że w umywalce nie będzie problemu ze swobodnym myciem dłoni.
  • sposób montażu – czy lepiej zdecydować się na montaż natynkowy, czy też podtynkowy. Alternatywą może być wybór baterii stojącej. Rozwiązanie dobre, jednak nie sprawdza się ono w każdej łazience.
  • wykonanie – każda bateria, bez względu na rodzaj, musi być wykonana z materiału odpornego na wilgoć. Tak, aby mieć pewność, że już po kilku miesiącach nie będzie widać na niej śladu rdzy.
  • funkcja ECO – dzięki czemu będzie można pozwolić sobie na oszczędność wody i energii. Mowa tutaj w szczególności o bateriach wyposażonych w perlatory. Co to jest? Perlator odpowiedzialny jest za napowietrzanie wody, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie, że ma do czynienia z obfitym strumieniem. W konsekwencji, podczas kąpieli, nie odkręca się tak mocno kurka z wodą.
  • głowica z nastawną temperaturą – dzięki temu będzie można być pewnym tego, że podczas kąpieli nie będzie miało się do czynienia ze zbyt wysoką temperaturą. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w szczególności, w przypadku seniorów i małych dzieci.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTop 8 inventions and interventions to “save” planet Earth and the population that are most likely DETRIMENTAL to the environment and human health in the long run
Następny artykułCzarne chmury nad PŚ w Zakopanem. Zawody mogą zostać storpedowane