A A+ A++

Stroiki świąteczne jako sposób na tanią i efektowną ozdobę

Stroik świąteczny to jedna z najbardziej popularnych ozdób na Boże Narodzenie. Stroiki mogą być leżące, bądź wiszące, dlatego możemy udekorować nimi różne powierzchnie w naszym domu. Leżące stroiki pięknie wyglądać będą na stoliku w salonie, wyspie w kuchni czy też konsoli w korytarzu. Możemy udekorować nimi także nasz wigilijny stół. Wiszące stroiki sprawdzą się natomiast idealnie, jako dekoracja wejściowych drzwi. Co bardzo ważne, stroik jest jedną z tych ozdób, którą z łatwością możecie wykonać samodzielnie w domu! 

Jak zrobić stroik świąteczny? To łatwiejsze niż ci się wydaje!

Postanawiasz w tym roku zrobić stroik świąteczny i nie wiesz, od czego zacząć? Spokojnie, to łatwiejsze niż może ci się wydawać! Jak zrobić stroik świąteczny? Aby zrobić stroik, na początek musisz zdecydować, jak będzie on wyglądał oraz jaką będzie miał podstawę. Stroiki można wykonywać na desce, tacy lub specjalnym kółku. Kolejnym krokiem jest zgromadzenie potrzebnych materiałów. Najczęściej przydadzą się nam sztuczne gałązki choinki, żurawiny lub jemioły. Potrzebny będzie też pistolet z klejem na gorąco, sznurek i dodatkowe ozdoby. Mając już wszystkie zgromadzone rzeczy, możemy śmiało przejść do tworzenia. 

Stroik świąteczny na desce lub tacy

Jak już wcześniej wspomniałam, możemy wyróżnić głównie dwa rodzaje świątecznych stroików: te wykonywane na desce lub tacy oraz te wykonywane na kółku. Stroiki na desce/tacy to idealny sposób na udekorowanie swojego świątecznego stołu. Taka forma stroika jest bardzo stabilna i pozwala na dużą dozę kreatywności, ponieważ na owej tacy mogą znajdować się nie tylko gałązki, ale także niewielkie choinki, domki i inne ozdoby. W takim stroiku możemy zastosować także miejsce na świece. 

Stroik świąteczny na kółku

Stroiki na kółku to takie, których podstawą jest gotowe kółko wykonane z gałęzi, słomy albo chociażby sztucznych gałązek choinki. W sklepach znajdziemy naprawdę wiele tego typu opcji. Stroiki w kształcie koła możemy postawić na stole, ale także zawiesić na ścianie lub na drzwiach wejściowych. 

Stroik świąteczny Fot. Shutterstock / Bogdan Sonjachnyj

Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? 

Jeśli mamy już wybrany rodzaj naszego stroika możemy śmiało przejść do jego wykonywania. Choć na początku może wydawać się to dość skomplikowane, to w rzeczywistości wcale takie nie jest! Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Niezależnie od tego czy będziemy wykonywać go na desce/tacy czy też na kółku, robienie stroika zawsze warto rozpocząć od umocowania gałązek. Gałązki w stroiku mogą być sztuczne lub świeże, jednak warto mieć na uwadze fakt, że stroik na żywych gałązkach nie pozostanie z nami zbyt długo. 

Stroik świąteczny
Stroik świąteczny Fot. Shutterstock / polinaloves

Na okrągłym stroiku gałązki rozmieszczamy dookoła. Na stroiku stojącym gałązki przyklejamy od środka do zewnątrz. Po rozmieszczeniu gałązek choinki, które stanowią bazę całego stroika, czas dołożyć tam inne rodzaje gałązek. Pięknie wyglądać będzie sztuczna żurawina i jemioła. Ciekawym pomysłem będzie także wykorzystanie kwiatów gwiazdy betlejemskiej. 

Stroik świąteczny
Stroik świąteczny Fot. Shutterstock / Kostikova Natalia

Na tym etapie stroik jest już właściwie skończony! Jeśli lubicie minimalizm, możecie pozostawić go w takiej formie lub delikatnie udekorować za pomocą wysuszonych szyszek i pomarańczy. Jeśli natomiast macie ochotę na odrobinę ekstrawagancji, możecie dodać w waszym stroiku stojące świece oraz niewielkie ozdobne domki lub choinki. Dobrym pomysłem będzie także dodanie światełek LED na baterie. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTymczasowa organizacja ruchu przy cmentarzach w Łomży z okazji Wszystkich Świętych
Następny artykułВорог найактивніше атакує на Покровському та Курахівському напрямках – оперативні дані Генштабу