A A+ A++

Całopojazdowy transport poza granice państwa wymaga doskonałej organizacji. Jednak przy odpowiednim delegowaniu zadań nie jest to zbyt skomplikowane zadanie. Oprócz standardowych etapów przygotowania dokumentacji i towaru konieczne jest dopełnienie formalności dotyczących eksportu. Sprawdź, jak zaplanować i zorganizować transport całopojazdowy na trasach międzynarodowych.

Transport całopojazdowy – o czym trzeba wiedzieć? 

W transporcie FTL, czyli Full Truck Load wykorzystuje się całą ładowność samochodu, a towar przewożony jest od nadawcy do odbiorcy. Pozwala to optymalnie wykorzystać możliwości pojazdu oraz uniknąć postojów i przeładunków. Transport całopojazdowy zwykle zamawiany jest do dużych, gabarytowych ładunków, do towarów, które muszą być transportowane w specjalnych warunkach i do ładunków niebezpiecznych. Na etapie składania zlecenia na transport całopojazdowy konieczne jest podanie wymaganej ładowności samochodu, adresów załadunku i rozładunku oraz określenie rodzaju towaru. Ładunek musi zostać odpowiednio przygotowany do transportu – zabezpieczony i oznaczony.

Zapoznaj się z ofertą firmy transportowej na stronie: https://logit.com.pl/organizacja-transportu-logit/

Przygotowanie do transportu międzynarodowego

Kolejnym ważnym etapem jest skompletowanie niezbędnej dokumentacji. Świadectwo pochodzenia przewożonego towaru, list przewozowy i niezbędne dokumenty do ewentualnej odprawy celnej powinny znaleźć się w posiadaniu kierowcy. Przygotowaniem od strony prawno-formalnej może zająć się zleceniodawca lub pracownicy firmy transportowej. W niektórych przypadkach kierowca musi dysponować dodatkowymi licencjami, pozwoleniami i uprawnieniami dotyczącymi transportu na terenie danego kraju.

Jak zlecić usługę transportu całopojazdowego za granicę?

Organizacja transportu to zadanie, które warto powierzyć profesjonalistom z branży logistyki i spedycji. Wtedy rola zleceniodawcy ogranicza się do określenia miejsca załadunku i rozładunku, preferowanej trasy, wymiarów, masy i rodzaju ładunku. Dzięki temu osoba przyjmująca zlecenie uzyska niezbędne dane, by móc przejść do kolejnego etapu, jakim jest organizacja samej procedury transportu, czyli tzw. czynności wykonawcze.

Transport międzynarodowy krok po kroku

Załadowany towar może być przewieziony do miejsca docelowego. Brak przeładunków korzystnie wpływa na szybkość wykonania usługi transportowej. Przewoźnicy realizujący trasy międzynarodowe wybierają kierowców ze znajomością języków obcych, by ułatwić im wykonanie zadania. Istotna jest także znajomość przepisów ruchu drogowego obowiązujących na terenie danego kraju.

Po dokonaniu rozładunku odbiorca kwituje odbiór. Jeśli osoba upoważniona do odbioru ma zastrzeżenia co do jakości wykonanej usługi, sporządzany jest oddzielny protokół. Gotowe dokumenty przekazywane są przez kierowcę osobie obsługującej zlecenie.

Postaw na całopojazdowy transport międzynarodowy, gdy planujesz przewieźć za granice duży objętościowo ładunek i zależy Ci na czasie. Aby uniknąć nieoczekiwanych przeszkód i maksymalnie uprościć procedurę, wybierz doświadczonego przewoźnika, który sprawnie zrealizuje zlecenie na korzystnych warunkach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy skrzynki lokatorskie są opłacalne dla wspólnot mieszkaniowych
Następny artykułSpółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością: Jak Założyć i Prowadzić Skutecznie Swoje Przedsiębiorstwo