A A+ A++

Studiowanie to czas intensywnej nauki, poznawania ludzi i rozwijania swoich pasji. Jednak wielu młodych ludzi potrafi do swoich codziennych obowiązków dołączyć jeszcze pracę zarobkową. Dzięki temu po ukończeniu nauki mogą pochwalić się cennym doświadczeniem zawodowym.

Jak znaleźć pracę studiując?

Praca wykonywana przez studentów wykonywana jest w niepełnym wymiarze godzin. Studenci dzienni mogą pozwolić sobie wyłącznie na pracę w weekendy lub wieczorem, po zajęciach. Idealnym rozwiązaniem dla nich jest Praca w systemie zmianowym na przykład w pizzerii, czy restauracji, w magazynie, na kasie w sklepie itp. Tego typu zawody można wykonywać wieczorami, nocą i grafik ustalić uwzględniając zajęcia na uczelni. Tego typu Oferty Pracy można łatwo znaleźć na portalu Pracuj.pl, gdzie po wpisaniu słów kluczowych lub wyborze kategorii „wymiar pracy” możemy wysortować oferty odpowiednie dla nas. Warto przeglądać oferty wielokrotnie, sukcesywnie i codziennie, gdyż są one na bieżąco aktualizowane. Nawet jeśli jednego dnia nie znajdziemy tego, czego szukaliśmy, za kilka godzin, czy dni możemy znaleźć oferty idealne dla nas.

Czy warto podejmować pracę na studiach dziennych?

Podjęcie pracy na studiach dziennych wiąże się z niemałym wysiłkiem. Musimy znaleźć czas na naukę, wieczorami chodzić do pracy, a w dzień na zajęciach. Jest to możliwe wyłącznie przy bardzo dobrej organizacji pracy, ułożeniu dobrego grafiku zajęć i odpowiednim zaangażowaniu. Dziś niewielu studentów pozwala sobie wyłącznie na studiowanie. Podejmują różnego rodzaju prace, by usamodzielnić się, być niezależnymi finansowo i nabyć cenne doświadczenie. Osoby, które nie mają potrzeby zarabiania na studiach, mogą udać się na bezpłatne staże, umożliwiające im nabycie doświadczenie w dziedzinach, które studiują. Tego typu rozwiązania bardzo ułatwiają znalezienie pracy po studiach oraz uświadamiają młodym ludziom, czy kierunek edukacji, który obrali, jest dobry.

Pracowanie na studiach ma również inne zalety. Uczy nas tego, jak dobrze organizować sobie czas, hartuje nas jako przyszłych pełnoetatowych pracowników, uczy obowiązkowości i solidności. Takie umiejętności można wyćwiczyć w swojej pierwszej pracy. Na początku wiele osób spóźnia się, popełnia błędy, nie przykłada się do pracy. Dostając pierwsze reprymendy od swoich zwierzchników, uczą się prawidłowej postawy, odpowiedzialności i szacunku do pracy. Właśnie dlatego pracownicy z dowolnym doświadczeniem zawodowym są dużo bardziej cenieni na rynku pracy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoronawirus ważne dla przedsiębiorców
Następny artykułWykorzystają kryzys do walki z gotówką