A A+ A++

Budowa nowych placówek edukacyjnych i obiektów sportowych

Ponad 111 mln zł w budżecie na 2022 r. zostało zarezerwowane na utworzenie nowych szkół i przebudowę już istniejących placówek. Ze środków kontynuowana będzie budowa szkoły i przedszkola przy ul. Asfaltowej (na styku Wojszyc i Jagodna), w których docelowo ma uczyć się 1200 dzieci. W planach jest też rozbudowa szkoły przy ul. Rumiankowej.

Plan wydatków Wrocławia obejmuje również powstanie nowych obiektów sportowych dostępnych dla mieszkańców. W budżecie zostały zarezerwowane kwoty na dokończenie budowy wielofunkcyjnej hali sportowej, która powstaje przy ul. Racławickiej (na terenie nieużywanych, odkrytych basenów). Inne obiekty sportowe, na budowę których zostały zarezerwowane środki to:

  • Hala lekkoatletyczna na Kłokoczycach
  • Boiska sportowe przy ul. Racławickiej
  • Boiska piłkarskie o sztucznych nawierzchniach

Realizowane inwestycje mają zapewnić optymalne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych zarówno młodszym, jak i starszym miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Realizacja programów poprawy infrastruktury szynowej i drogowej

Stan infrastruktury zarówno społecznej, jak i drogowej nie pozostaje bez wpływu na tempo rozwoju miasta. Z tego względu w budżecie Wrocławia zarezerwowana została pula środków na realizację nowych i ukończenie już rozpoczętych inwestycji komunikacyjnych. Na 2022 r. władze Wrocławia planują następujące przedsięwzięcia:

  • Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór (91 mln zł)
  • Trasa Tramwajowa na Popowice (84 mln zł)
  • Budowa nowych Mostów Chrobrego (54 mln zł)
  • Obwodnica Leśnicy (73 mln zł)
  • Poprawa istniejącej infrastruktury drogowej i szynowej (37 mln zł)

Wrocław mocno stawia na rozbudowę komunikacji publicznej. Realizowane zadania wpisują się w założenia, których celem jest ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w mieście.

Rewitalizacja zasobów mieszkaniowych i wymiana „kopciuchów”

Dla wielu osób poszukujących mieszkania na wynajem Wrocław jest atrakcyjnym miejscem do życia. Jednocześnie Wrocław – podobnie jak pozostałe duże polskie miasta – boryka się z problemem niskiej jakości powietrza. Z tego względu w budżecie Wrocławia na 2022 r. zarezerwowanych zostało 67 mln zł na realizację projektu „Zmień Piec”. Nieefektywne piece na paliwo stałe mają zostać wymienione na bardziej ekologiczne źródła ciepła, w tym w lokalach należących do zasobów komunalnych miasta. Celem jest walka ze smogiem, do powstania którego przyczynia się zarówno transport drogowy, jak i korzystanie z przestarzałych urządzeń grzewczych w obiektach mieszkalnych.

Pod koniec 2022 r. zakończona zostanie również rewitalizacja zasobów mieszkaniowych, które należą do miasta. W planach jest także modernizacja Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego i siedziby Centrum Kultury Zamek oraz modernizacja elewacji obiektów Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBadany i nieznany
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem! Porywy do 80 km na godz.