A A+ A++

Świat, w którym żyje współczesny człowiek, coraz bardziej się zmienia. Obecne czasy wymuszają na nas poszukiwanie rozwiązań usprawniających wykonywanie codziennych obowiązków. Osiem na dziesięć osób zapytanych o to, jaka jest najbardziej uciążliwa czynność domowa, bez wahania wymieni pranie i prasowanie ubrań. Coraz więcej z nas uważa, że zamiast samemu radzić sobie z upraniem brudnej odzieży lepiej jest korzystać z usług oferowanych przez firmy zewnętrzne. Punkty usługowe zajmujące się kompleksowym odświeżaniem różnorodnego asortymentu tekstylnego nie są u nas niczym nowym. Profesjonalne pralnie są obecne w krajobrazie polskich miast już od wielu lat, lecz z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi stanowi bardzo kuszącą perspektywę biznesową dla osób pragnących uzyskać stabilne i regularne źródło dochodu. Prowadzenie pralni wodnej może przynosić bardzo duże zyski, a przy okazji być bardzo interesującym zajęciem dla przedsiębiorcy poszukującego nieszablonowego biznesu. Jeżeli i tym rozważasz uruchomienie własnej działalności w branży pralniczej, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca.

Na czym polega profesjonalne pranie wodne?


Pranie w profesjonalnej pralni wodnej opiera się na najbardziej tradycyjnym rozumieniu prania, czyli odświeżaniu tekstyliów przy użyciu wody i odpowiednio dobranych detergentów. Środkami piorącymi są tutaj są proszki, tabletki lub kapsułki. Wykorzystywane w tej metodzie specjalistyczne substancje piorące szybko przenikają w głąb tkaniny i delikatnie usuwają wszelkie plamy i zabrudzenia. Proces prania we współczesnej pralni wodnej jest w dużej mierze zautomatyzowany. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie sprzętu. Standardowymi elementami wyposażenia pralni wodnej są pralnice przemysłowe, suszarki do ubrań, stoły prasowalnicze, manekiny formujące, magle przemysłowe oraz składarki i pakowarki do ubrań. Najważniejszym urządzeniem w systemie prania na mokro jest oczywiście pralka przemysłowa, nazywana też pralnico-wirówką. Pralnica przemysłowa to rozbudowana maszyna przystosowana do realizowania całego cyklu operacji. Nowoczesne maszyny pralnicze zapewniają możliwość ciągłego użytkowania, dlatego doskonale nadają się do wykonywania pracy bez żadnych przerw. Profesjonalne pralnie wodne oferują swoim klientom usługę kompleksową obejmującą pranie, prasowanie i składanie ubrań. Więcej na temat technologii prania wodnego stosowanej w nowoczesnych pralniach przemysłowych możesz przeczytać w tym miejscu: https://www.sovrana.pl/pranie-wodne/.

Założenie własnej pralni – ile to kosztuje?

Zamierzając uruchomić własną pralnię wodną dobrze jest zacząć od przygotowania szczegółowego biznesplanu. Należy uwzględnić w nim takie kwestie jak lokalizacja punktu usługowego, wielkość pralni oraz zakres oferowanych usług. Oczywiście konieczne jest także zgromadzenie odpowiedniego kapitału. Największy wydatek przy otwieraniu nowej pralni stanowi zakup profesjonalnych maszyn pralniczych. Jeśli budżet nas nie ogranicza, możemy zdecydować się na maszyny fabrycznie nowe. Jeżeli jednak dysponujemy ograniczonymi środkami, dobrą alternatywą może być zakup sprzętu używanego w okazyjnej cenie. Maszyny pralnicze z drugiej ręki możemy kupić od firm dostarczających profesjonalne rozwiązania do pralni wodnych i chemicznych, m.in. takich marek jak Kannegiesser czy Sovrana. Podejmując współpracę z zaufanymi partnerami biznesowymi możemy odkupić od nich urządzenia używane, które są w pełni zdatne do dalszej eksploatacji. Zanim takie maszyny zostaną dopuszczone do ponownego obiegu przechodzą gruntowny remont. Listę niezbędnego wyposażenia do pralni wodnej znajdziesz w tym miejscu: https://www.kannegiesser.pl/pralnia-wodna/. Łączny koszt założenia własnej pralni jest ostatecznie uzależniony od kilku czynników, spośród których największe znaczenie ma właśnie wyposażenie lokalu w potrzebny sprzęt. Specjaliści szacują, że na uruchomienie pralni przemysłowej możemy potrzebować nawet 100 tysięcy euro. Przy zakupie sprzętu używanego kwota ta może być pomniejszona nawet o kilkadziesiąt procent. Koszty uruchomienia pralni są także uzależnione od lokalizacji: najdroższe są adresy w centrach dużych miast, taniej może być natomiast na obrzeżach i w mniejszych miejscowościach. Pamiętajmy, że każdy wybór ma jednak swoje plusy, jak i minusy. Prowadzenie pralni z dala od centrum może wiązać się z niższym czynszem za lokal, lecz równocześnie z mniejszą ilością potencjalnych klientów. Tak czy inaczej musimy więc wszystko odpowiednio przekalkulować i wybrać rozwiązanie, które będzie najbardziej dopasowane do naszych oczekiwań i możliwości.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoczątek końca III fali pandemii? “Trudno o hurraoptymizm”
Następny artykułDobre praktyki Energi docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu