A A+ A++

Skóra malucha wymaga szczególnej troski i prawidłowej pielęgnacji. Nie wiesz jakich kosmetyków używać do wrażliwej skóry malucha? Zastanawiasz się, jakie zabiegi stosować, by skóra dziecka była w dobrej kondycji? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Skóra malucha wymaga szczególnej troski

Zastanawiasz się – dlaczego skóra małego dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji? To proste. Skóra dziecka wciąż się rozwija – od okresu płodowego aż do 3 roku życia. Dopiero po tym czasie zaczyna ona przypominać skórę dorosłego – zarówno pod względem budowy, jak i sposobem jej funkcjonowania. Ze względu na jej niedojrzałość w pierwszych latach życia jest ona mniej odporna na podrażnienia i wszelkie uszkodzenia, przez co nie potrafi jeszcze bronić się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Skóra małych dzieci jest bardzo delikatna i wrażliwa. Jest ona bowiem nawet 30% cieńsza od skóry dorosłego, natomiast pokrywający ją płaszcz lipidowy nie jest wystarczająco szczelny, by stać się wystarczającą ochroną. Skóra dziecka o wiele szybciej traci więc nawilżenia i jest o wiele bardziej podatna na wysuszanie. Wszystkie te kwestie sprawiają, że aby utrzymać ją w dobrej kondycji trzeba dbać o nią w szczególny sposób, stosując odpowiednią pielęgnację.

Pielęgnując skórę dziecka warto myśleć nie tylko o jej dokładnym oczyszczaniu, ale również o jej nawilżeniu, bez naruszania jej naturalnej bariery ochronnej. Zadbajmy więc o codzienną pielęgnację. Ważna jest bowiem nie tylko higiena, ale również zabiegi nawilżające, które będą powodować, że skóra będzie zdrowa, miękka i nawilżona. Bardzo ważne, szczególnie w przypadku maluchów, jest zapobieganie pieluszkowym zapaleniom skóry.

Profesjonalne kosmetyki podstawą właściwej pielęgnacji

By właściwie pielęgnować delikatną skórę dziecka, warto zdecydować się na właściwe produkty, przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka. Nie należy wybierać kosmetyków uniwersalnych, które przeznaczone są dla całej rodziny.

Do pielęgnacji skóry dziecka warto wybierać kosmetyki dedykowane najmłodszym. Powinny być one łagodne i jednocześnie bezpieczne, o bogatym składzie i neutralnym PH. Dodatkowo, kosmetyki dla dzieci powinny być przebadane dermatologicznie, czyli posiadać rekomendacje lekarzy. Produkty te nie powinny zawierać w swoim składzie szkodliwych substancji czy alergenów, które mogłyby zaszkodzić delikatnej skórze, nie powodując podrażnień i przesuszenia.

Do codziennej pielęgnacji skóry dziecka warto zastosować sprawdzone kosmetyki. Z pewnością przydadzą się produkty takie jak: emulsja do ciała, włosów, kostka myjąca lub delikatny szampon, krem i balsam przeciw odparzeniom.

Pamiętajmy, by każdy produkt, wyposażenie czy ubranka były dostosowane do delikatnej skóry dziecka. Niezależnie od tego, czy kupujemy prześcieradła do gondoli, czarne czapki czy szaliki dla dzieci – wszystkie elementy garderoby dziecka powinny być wykonane z przyjaznych materiałów, które nie będą powodować alergii i przesuszenia delikatnej skóry dziecka.

Wegańskie suplementy – jakie wybrać na jesień?

Jesienna profilaktyka Po intensywnym letnim okresie nadchodzą coraz krótsze dni, zmniejsza się ilość światła słonecznego i robi…

Diabelski pazur na piekielne bóle stawów i mięśni

Diabelski pazur, znany również jako czarci pazur, hakorośl rozesłana i diabelski szpon, to pustynna roślina o dużych, haczykowatych…

Wyposażenie salonów fryzjerskich – o czym warto pamiętać?

Piękna fryzura, idealny kolor, wspaniałe odżywienie włosów. To wszystko wyczarować może stylista fryzur, który ma nie tylko…

Dlaczego woda wodorowa ma tak pozytywny wpływ na organizm?

Mówi się, że profilaktyka jest najlepszym lekarstwem. Dlatego dobrze jest codziennie kontrolować swój sposób odżywiania i zwracać…

Podstawowa pielęgnacja ciała – zrób to naturalnie!

Zazwyczaj wybierając żele do mycia ciała czy szampon nie zwracasz zbyt dużej uwagi na skład. A to właśnie od niego zależy, jak…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzęstochowskie24: Tęsknimy za spotkaniami – rozmowa z Elżbietą Markowską
Następny artykułSeria podpaleń na wrocławskim Biskupinie. Podpalaczką okazała się seniorka