Podziel się na Facebooku
Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze
Smartfon pełni coraz więcej funkcji. Używamy go do robienia zdjęć, obsługi profili w portalach społecznościowych, podręcznego biura i bankowości. Od niedawna może też pełnić rolę dowodu osobistego a nawet prawa jazdy. Uzyskanie dostępu do cudzego smartfona nie jest aż takie trudne. Po pierwsze ktoś może zainstalować szpiegujące oprogramowanie, po drugie możemy zrobić to sami w sposób zupełnie nieświadomy.
Po trzecie mogą zrobic to osoby bez żadnych złych zamiarów – np. dzieci bawiące się smartfonem i ściągające na niego różne gry i aplikacje. Jak zabezpieczyć swój telefon przed podsłuchem ? Najważniejsze, żeby używać go w sposób przemyślany. Nie odbierać „dziwnych” wiadomości, nie klikać w otrzymane od nieznanego nadawcy linki, nie instalować aplikacji, które nie pochodzą ze znanych źródeł typu Google Store ale na przykład są częścią reklam na portalach zakupowych.
Jakie są możliwości oprogramowania szpiegowskiego?
Profesjonalne oprogramowanie szpiegowskie pozwala przejąć kompleksowo zarządzanie wszystkimi funkcjami telefonu i daje nieograniczony dostęp do jego pamięci. Możliwości takiego oprogramowania można poznać przeglądając stronę alfatronik.com.pl. Jest to firma ścisle wyspecjalizowana we wszelkiego rodzaju aparaturze szpiegowskiej – od najprostszych podsłuchów począwszy, a skończywszy na zaawansowanych technicznie systemach. Współpracująca z najlepszymi agencjami detektywistycznymi w Polsce i poza jej granicami firma zajmuje się oprócz sprzedaży i serwisowania sprzętu usługami zarówno instalacji jak i wykrywania urządzeń służących do inwigilacji. Jeżeli zastanawiamy się jak zabezpieczyć swój telefon przed podsłuchem można zwrócić się do alfatronik.com.pl i zamówić usługę sprawdzenia telefonu. Przy okazji specjalista doradzi jak na przyszłość ustrzec się przed niebezpieczeństwem podsłuchu i kradzieży danych z telefonu.
Co można zrobić samemu aby zabezpieczyć telefon przed podsłuchem?
Szczególnie należy zadbać o sprzęt, którego używamy do płatności i w bankowości elektronicznej. Nie należy pożyczać go, nie udostępniać dzieciom. Zadbać o zabezpieczenie całego telefonu – skanowaniem linii papilarnych lub twarzy, mocnym hasłem lub zmienianym regularnie numerem PIN, który nie będzie kojarzyć się z właścicielem (np. data urodzin). Unikać otwartych sieci WI-FI przy logowaniu się do poczty i serwisów bankowych. Jeżeli podejrzewamy, że na telefonie znajduje się niepożądane oprogramowanie w pierwszym rzędzie użyć programu antywirusowego. Można również przywrócić ustawienia fabryczne telefonu, lub oczyścić po skopiowaniu danych wgrać od nowa całe oprogramowanie z systemem operacyjnym włącznie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS