A A+ A++

Prężny rozwój nowoczesnych technologii znacznie ułatwia codzienne życie, zwłaszcza w porównaniu do czasów, kiedy dostęp do Internetu w telefonie nie był tak oczywistą sprawą. Obecnie trudno sobie wyobrazić kompletnego smartfona bez możliwości swobodnego łączenia się z siecią w każdej sytuacji. Jest to jednak równocześnie wielkie udogodnienie, ale i zagrożenie ze strony cyberprzestępców. W iPhone’ach przechowujemy coraz więcej prywatnych plików czy danych osobowych, które są łakomym kąskiem dla hakerów. Jak zatem kompleksowo chronić swojego smartfona przed kradzieżą danych?

Dane w iPhonie: silne hasło

Najpopularniejszym sposobem na ochronę danych w iPhonie jest blokada ekranu za pomocą krótkiego, 4 lub 6-cyfrowego PIN-u. Złamanie krótkiego ciągu znaków, w dodatku składającego się z samych cyfr nie jest żadnym wyzwaniem dla cyberprzestępców. Dlatego też zamiast tradycyjnego PIN-u warto zastosować długie hasło zabezpieczające, najlepiej alfanumeryczne. Im bardziej skomplikowane hasło, tym więcej czasu zajmie hakerom znalezienie prawidłowego wzoru.

Dane w iPhonie: dwuetapowa weryfikacja

Choć system iOS reklamowany jest przez Apple jako w pełni bezpieczny i zapewniający optymalną ochronę danych, to oprócz ustawienia PIN-u warto również włączyć funkcję dwuetapowej weryfikacji uwierzytelniania konta Apple ID i iCloud. Pozwala to jeszcze bardziej kompleksowo zarządzać poziomem prywatności iPhone’a. Aby dwuetapowa weryfikacja była możliwa, należy zarejestrować inne posiadane przez siebie urządzenia Apple. System automatycznie będzie wysyłać na inne urządzenie SMS z kodem weryfikacyjnym, który jest wymagany do zalogowania się do takich aplikacji jak iTunes, iCloud czy Apple ID.

Dane w iPhonie: Find My iPhone

Firma Apple znana jest z dbałości o ochronę prywatności swoich klientów, dlatego też każdy iPhone wyposażony jest w funkcję „Znajdź mojego iPhone’a”, która pozwala szybko i sprawnie zlokalizować urządzenie w przypadku jego zagubienia czy kradzieży. Usługa „Find my iPhone” posiada kilka innych ważnych opcji, m.in. zdalną blokadę iPhone’a czy aktywację alarmu, co ma uniemożliwić dostęp do prywatnych danych osobom niepożądanym. W ramach tej usługi można również dokonać usunięcia wszystkich danych z urządzenia, jednak ma ono charakter nieodwracalny, o czym warto pamiętać.

Jak dbać o swojego iPhone’a?

Kompleksowe zabezpieczenie zawartości iPhone’a pozwala na jego swobodne użytkowanie bez obaw o utratę lub przechwycenie danych przez hakerów. Komfort korzystania ze smartfona można jednak skutecznie poprawić dbając nie tylko o ochronę danych, ale również o ogólny stan techniczny telefonu. Warto regularnie przeprowadzać analizę jego zawartości, pozbywając się nieużywanych aplikacji, zwłaszcza tych, które zajmują sporo miejsca, w dodatku zużywają energię działając w tle.

Warto również przywiązywać więcej uwagi do kondycji obudowy iPhone’a, a szczególnie do wyświetlacza. Porysowany czy zbity ekran w iPhonie to nie koniec świata – wymiana szybki w iPhonie 11 Pro wbrew pozorom nie jest zbyt kosztowną usługą, pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona w pogwarancyjnym serwisie iPhone. W Polsce coraz częściej można skorzystać z profesjonalnych usług technicznych iPhone poza autoryzowanymi serwisami Apple, a jeden z nich można bez problemu znaleźć na terenie Warszawy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzczyt UE. Rusza walka o gigantyczne pieniądze
Następny artykułNabór kandydatów do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kościerzynie – IV kadencji.