A A+ A++

W nowoczesnych domach jednorodzinnych coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji gazowej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i jest prostsze niż mogłoby się wydawać, więc warto zastanowić się nad zrezygnowaniem z instalacji korzystającej z węgla na rzecz bardziej ekologicznej, gazowej.

Dlaczego instalacja gazowa w domu jest lepsza od węglowej?

Węgiel to wciąż jedno z najbardziej popularnych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów na terenie Polski. Coraz częstszym i lepszym wyborem są jednak instalacje korzystające z gazu. Ten typ ogrzewania ma wiele zalet, przez które na montaż instalacji gazowej w domu z każdym rokiem decyduje się coraz większa liczba osób.

Przewagi instalacji gazowej nad węglową można zauważyć gołym okiem. Mowa tu przede wszystkim o braku konieczności przechowywania dużej ilości węgla, co nie dość że zajmuje sporo przestrzeni, to dodatkowo powoduje sporo zanieczyszczeń. Dodatkowo wybór gazu to zniknięcie problemu jakim jest popiół, a także konieczność uzupełniania węgla w kotle. Instalacje gazowe są właściwie bezobsługowe i pozwalają na skutecznie ogrzanie domu znacznie niższym kosztem zarówno patrząc przez pryzmat finansowy, jak i środowiskowy, gdyż korzystając z gazu zmniejsza się emisję szkodliwych związków do atmosfery, które znacząco przyczyniają się do powstawania smogu.

Kiedy zdecydować się i jak wygląda montaż instalacji gazowej w domu?

Bardzo ważną kwestią jest moment montażu instalacji. Najlepszy to przy budowie domu, gdyż wtedy można swobodnie poprowadzić rury grzewcze i je zamaskować. Mniej problematyczne jest wtedy również rozprowadzenie ogrzewania podłogowego. W ten sposób można zamontować instalację gazową w swoim domu znacznie mniejszym kosztem. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe w późniejszym etapie. Wygeneruje to jednak dodatkowe koszta z racji na konieczność między innymi kucia ścian.

Sam montaż rozpoczyna się od wyznaczenia miejsca, w których zawieszone będą grzejniki, a także zaplanowania tego, gdzie będą podłączane rury grzewcze oraz specjalne rozdzielacze. Taka instalacja jest optymalizowana tak, by przebieg ciepła był optymalny i jak najbardziej efektywny. Sam montaż polega na położeniu rur grzewczych, wymaganych rozdzielaczy oraz oczywiście pieca gazowego. Ten może mieć otwartą lub zamkniętą komorę spalania. Kolejny sposób podziału to rozróżnienie pieców jedno- oraz dwufunkcyjnych. Zamontowaną instalację gazową należy potem regularnie serwisować, tak by była ona w pełni bezpieczna. Dzięki temu redukuje się niemal do zera wszelkie ryzyko ulatniania gazu, co nie tylko tworzy ryzyko wybuchu, ale też przyczynia się do podwyższenia rachunków z racji na marnowanie gazu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwięconka dla Seniora w Grabownicy Starzeńskiej
Następny artykułOSTROWIEC | Utrudnienia na Opatowskiej