Suszone grzyby są składnikiem wielu tradycyjnych wigilijnych potraw takich, jak zupa grzybowa, uszka, barszcz, kapusta z grzybami czy pierogi z kapustą i grzybami. Jak wybrać odpowiednie i jak z nimi postępować, by uzyskać najlepsze efekty?
1. Nie kupuj grzybów pochodzących z niewiadomego źródła
2. Uważnie czytaj etykietę. Powinna ona szczegółowo podawać nazwę gatunku grzyba, miejsce zebrania oraz informację o ateście. Grzyby powinny mieć oznakowanie z numerem grzyboznawcy.
3. Wybieraj grzyby w przejrzystych opakowaniach, by móc wzrokowo ocenić ich stan. Zwróć uwagę, czy nie są zawilgocone lub nie mają śladów pleśni, podejrzanych plami lub oznak zrobaczywienia.
Pamiętaj również o odpowiednim przechowywaniu grzybów w domu. Powinny być przechowywane w suchych i szczelnych pojemnikach, w suchych ciemnych miejscach w temperaturze pokojowej. Nie przechowuj grzybów w torebkach papierowych lub foliowych.
Przed przyrządzeniem dokładnie wypłucz grzyby pod bieżącą wodą, a następnie zalej ciepłą wodą i odstaw na 30 minut. Wodę, w której namaczały się grzyby, również możesz wykorzystać do przygotowania potraw.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS