A A+ A++

Gniezno było pierwszą stolicą Polski a obecnie jest jednym z największych miast Wielkopolski. Leży we wschodniej części województwa, około 40 kilometrów od Poznania. Co warto wiedzieć o tutejszym rynku nieruchomości i jak wybrać odpowiednie mieszkanie w Gnieźnie? Podpowiadamy.

Gniezno i Poznań dzieli odległość około 40 kilometrów. Dojazd z jednego miasta do drugiego średnio zajmuje od 30 do 40 minut. Wszystko zależy jednak od tego, jaki jest ruch na drodze, jaką trasę wybierze kierowca, a także w jakie miejsce dokładnie chce się dojechać. Z Gniezna do Poznania prowadzi droga ekspresowa S5, będąca częścią trasy europejskiej E261 oraz droga wojewódzka nr 194. W mieście znajdują się 3 stacje kolejowe. Największa z nich to Dworzec Główny.

Nowe mieszkanie w Gnieźnie – jak wybrać odpowiednie?

Aktualnie nowe mieszkania w Gnieźnie powstają przy ul. Liliowej. Z tych okolic do Poznania można dojechać w niespełna 40 minut. Zwłaszcza, że w pobliżu inwestycji znajduje się wjazd na wspomnianą drogę ekspresową. Zakup mieszkania w tej okolicy to świetny wybór dla osób, które lubią poruszać się komunikacją miejską. Najbliższy punkt komunikacyjny (przystanek MPK Poznańska IV) znajduje się w odległości zaledwie 230 metrów od inwestycji.

Jak wybrać mieszkanie w Gnieźnie? Wybór jest dość spory. W ofercie deweloperów znajdują się mieszkania 2- 3- i 5-pokojowe. Dla singli i osób starszych dobrym wyborem może okazać się mieszkanie 2-pokojowe z aneksem kuchennym. Przy ul. Liliowej nieruchomości tego typu mają nawet 59 m2, więc są niezwykle przestronne. Dla rodzin z dziećmi lepszym wyborem może okazać się zakup mieszkania 3- a nawet 5-pokojowego. Zwłaszcza, jeśli każdy członek rodziny ma mieć swój kąt.

Ile kosztują nowe mieszkania w Gnieźnie?

Kluczową kwestią jeśli chodzi o zakup mieszkania, jest jego cena. Ta może znacznie się różnić w zależności od lokalizacji, metrażu i standardu wykończenia. Nowe mieszkania w Gnieźnie są o wiele tańsze niż mieszkania w Poznaniu. Różnica może wynosić kilka tysięcy złotych na jednym metrze kwadratowym, co daje spore oszczędności. Nic więc dziwnego, ze wiele osób decyduje się tu zamieszkać nawet, jeśli na co dzień pracuje w Poznaniu.

W stolicy wielkopolski średnia cena mieszkań z rynku pierwotnego za metr kwadratowy wynosi nieco powyżej 7 600 zł a najdroższe nieruchomości są dostępne w cenie powyżej 9 500 zł/m2. W Gnieźnie mieszkanie od dewelopera można kupić już za 5 000 zł/m2, więc różnica jest naprawdę spora. Jak to przekłada się na standard wykończenia?

Trzeba przyznać, że ten nie odbiega od tego, jaki oferują deweloperzy z Poznania. Jeśli chodzi o inwestycję przy ul. Liliowej, standard jest naprawdę wysoki. Mieszkania posiadają rozległe tarasy, balkony, a nawet ogródki. Mieszkańcy inwestycji będą mogli korzystać też z windy.

W pobliżu inwestycji ma powstać plac zabaw, co powinno zachęcić do zakupu mieszkań rodziny z dziećmi. Tuż przy nowych apartamentowcach wybudowane zostaną również hale garażowe, co z kolei jest dobrą informacją dla tych, którym zależy na miejscu parkingowym.

Sklepy zielarsko-medyczne w Gnieźnie

Już teraz świat smaków, aromatów oraz niezliczonych właściwości zdrowotnych ziół staje otworem. Serdecznie zapraszają do niego…

Gdzie kupić używane rzeczy w Gnieźnie?

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób musi sobie odmawiać zakupu nowych rzeczy i zmuszone jest szukać rzeczy używanych….

Gniezno Rynek – kamera internetowa – na żywo

Możesz obserwować rynek Gniezna dzięki zamontowanej kamerze właśnie w tym miejscu. Widok z kamery oraz jej zarządzenie jest w rękach…

Gniezno Rynek

Rynek Gniezno Na Wzgórzu Panieńskim, jednym z siedmiu gnieźnieńskich wzgórz, znajduje się urokliwe miejsce wyłożone brukiem z…

Gniezno Eurobank

Eurobank Gniezno – bank – również bankomat czynny 24 godziny na dobę Adres: Chrobrego 32, 62-200 Gniezno Powiat:…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad 27 000 zakażeń i 445 zgonów
Następny artykułEksport towarów – jak rozliczać VAT?