A A+ A++

Głównym objawem łojotokowego zapalenia skóry są tłuste łuski i zaczerwienienie, dotyczące nie tylko skóry głowy, lecz innych obszarów, bogatych w gruczoły łojowe, jak twarz, nos czy klatka piersiowa. Przy nadmiernej produkcji łoju wydziela się oleista substancja. To powoduje jeszcze większe podrażnienie. W przypadku takich chorób skórnych jak ŁZS konieczne są stałe wizyty lekarskie i właściwe leczenie podparte pielęgnacją profesjonalnymi produktami. Więcej na ten temat dowiesz się czytając dalej artykuł.

Czego potrzebuje wymagająca skóra objętą tą chorobą? W jakiej konsystencji preparaty na ŁZS będą właściwe?

Ciało z łojotokowym zapaleniem skóry wymaga łagodnego, ale skutecznego oczyszczania, bez naruszenia warstwy ochronnej. Ponadto domaga się ukojenia, odżywienia, zmiękczenia i usunięcia martwego naskórka. Niezmiernie ważne jest uregulowanie gruczołów łojowych i zlikwidowanie uciążliwego świądu. Jak jednak dokonać takiego wyczynu? Co będzie najlepsze?

Pamiętaj, że maść na łojotokowe zapalenie skóry jest ciężka, gorzej się wchłania, nakłada się ją w przypadku ciężkich zaostrzeń. Na co dzień możesz jednak korzystać z produktów o lżejszej formule – z przeznaczeniem do codziennego stosowania i DLA SKÓRY OBJĘTEJ ŁZS, np. szampon na łojotokowe zapalenie skóry oraz emolienty na łojotokowe zapalenie skóry.

Jakie składniki powinny mieć preparaty na łojotokowe zapalenie skóry?

Naturalne składniki aktywne, których pożąda Twoja łojotokowa skóra to:

  • Siarczek selenu – wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

  • Ekstrakt z wąkroty azjatyckiej – stymuluje odbudowę włókien kolagenu i elastyny.

  • Ekstrakt z miłorzębu – wzmacnia naczynia krwionośne i reguluje prawidłowe mikrokrążenie.

  • Ekstrakt z rozmarynu – wstrzymuje przedwczesne obumieranie naskórka.

  • Kwas glikolowy – reguluje poziom nawilżenia skóry, silnie regeneruje skórę.

  • Mocznik – zatrzymuje wodę w naskórku, działa antybakteryjnie, złuszcza martwy naskórek.

  • Pirokton olaminy – przyśpiesza wymianę naskórka i zmiękcza go. Działa antybakteryjnie, bakteriobójczo.

  • Witamina E – wzmacnia skórę, uodparnia ją na działanie czynników zewnętrznych.

Zdrowe ciało dzięki systematycznemu stosowaniu dermokosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry z firmy Seborh od Verdelove

Zdrowe ciało dzięki systematycznemu stosowaniu dermokosmetyków na łojotokowe zapalenie skóry z firmy Seborh od Verdelove

Stosuj regularnie zestaw dermokosmetyków Seborh, a poczujesz różnicę na własnej skórze. Przekonasz się szybko o efektywności ich działania.

  • Szampon na ŁZS głowy Seborh – łagodny, ale skuteczny żel, który możesz stosować codziennie. Zawiera kwasy, oleje i ekstrakty, dzięki którym oczyszcza skórę głowy i włosy. Nawilża, zmiękcza oraz usuwa łuskę. Koi skórę, jednocześnie likwiduje bakterie, a także grzyby. Dzięki niemu szybko wyregulujesz poziom sebum.

  • Emulsja na ŁZS głowy Seborh – jej lekka konsystencja pozwala na szybkie wchłonięcie, bez zatykania porów. Regeneruje naskórek, koi podrażnienia, jednocześnie głęboko nawilża.

  • Płyn na ŁZS głowy Seborh – zawiera cenne ekstrakty oraz kwasy, więc efektywnie złuszcza, oczyszcza i nawilża schorowaną skórę.

Dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry Seborh od Verdelove redukują objawy ŁZS, a także poprawiają kondycję.

Wszystkie kosmetyki na ŁZS kupisz na: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory/

kosmetyki na ŁZS

Więcej o marce Verdelove

Verdelove to producent kosmetyków na polskim rynku. Bezpieczeństwo oraz skuteczność to podstawa naszego działania. Produkty, które tworzymy do pielęgnacji skóry z różnymi defektami oraz problemami, nadają się dla osób skłonnych do alergii i podrażnień. Ściśle współpracujemy z dermatologami, dlatego wiemy, że grunt, to bazować na naturalnych składnikach aktywnych. Nasze kosmetyki oraz dermokosmetyki VERDELOVE można kupić także w sklepie internetowym dr. MAX.

Więcej o marce Verdelove

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzień otwarty na Podłężu. Będzie prezentacja miejskich projektów
Następny artykułPrzyczyną był kwas solny.