A A+ A++

Udostępnij!
Zaparcia i zaburzenia czynności jelit to dolegliwości uciążliwe. Negatywnie wpływają na komfort życia, nierzadko utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków i powodują znaczny dyskomfort, szczególnie w sytuacjach towarzyskich. Mogą wynikać z wielu różnych przyczyn i zdarza się, że wymagają zastosowania leków. Częściej jednak przyczyną bywa nieprawidłowa dieta i niezdrowy tryb życia. W takich sytuacjach dużą pomocą mogą okazać się zioła na zaparcia, które dostarczają organizmowi cennych substancji odżywczych i przyczyniają się do poprawy funkcjonowania układu pokarmowego.

Poprawa perystaltyki jelit

Błonnik jest jednym z najważniejszych składników pokarmowych. Gdy nasza dieta nie dostarcza wystarczających ilości, może dochodzić do zaburzenia rytmu wypróżnień i zaparć. Jednym z najcenniejszych źródeł błonnika jest siemię lniane. To niewielkie nasionka, które można spożywać na wiele sposobów. Mogą być dodawane do koktajli i sałatek, a także mieszane z wodą, z którą tworzą napój o konsystencji rzadkiego kisielu. Len pobudza perystaltykę jelit, zwiększa częstość wypróżnień i wspomaga trawienie.

Podobne działanie wykazuje ostropest plamisty. Ma dużą zawartość błonnika, stymuluje ruchy jelit i przyczynia się do zwalczania zaparć. Tak samo jak siemię lniane, ostropest można stosować nie tylko jako sposób na złagodzenie dolegliwości, ale również środek profilaktyczny. W takim przypadku warto wprowadzać go do diety stopniowo, przyzwyczajając organizm do nowego składnika. Więcej informacji na temat ziół usprawniających pracę jelit można znaleźć pod adresem: https://mojazielarnia.pl/33-ziola-na-zaparcia.

Łagodzenie napięcia i dyskomfortu

Zbyt rzadkim wypróżnieniom często towarzyszą wzdęcia, uczucie ciężkości, dyskomfort, a nawet bolesność. Zioła na zaparcia mogą przyczyniać się do redukowania tych dolegliwości. Jedną z najbardziej popularnych roślin jest koper włoski. Działa rozkurczowo, dzięki czemu pomaga w złagodzeniu napięcia i bólu. Ma również właściwości wiatropędne i ułatwia usunięcie nadmiaru gazów z organizmu. Napary z kopru włoskiego przyczyniają się do poprawy ogólnego funkcjonowania jelit.

W przypadku zaparć i wzdęć warto sięgnąć także po kminek. To popularna przyprawa, którą wiele osób ma w swojej kuchni. Wspiera funkcjonowanie jelit, wspomaga redukcję krępujących gazów i niweluje nadmierne skurcze mięśni gładkich. Dzięki tej ostatniej właściwości może okazać się dużą pomocą w czasie bolesnego miesiączkowania. O innych ziołach, które mogą wspierać w walce z różnymi dolegliwościami, można przeczytać na stronie: https://mojazielarnia.pl/.






Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW Częstochowie: Kolejne częstochowskie ulice będą skanalizowane
Następny artykułNadwyżka w budżecie. Prezydent Ciechanowa z absolutorium