A A+ A++

Dorsalgia (z łaciny) jest ogólną grupą wszystkich bolesnych zespołów, które pacjent może odczuwać w plecach (niezależnie od lokalizacji przyczyny bólu). Ból pleców jest jednym z najczęstszych objawów osteochondrozy kręgosłupa. Dotyczy ludzi w każdym wieku i zawodów. Często występuje po pracy w niewygodnej pozycji, po intensywnym wysiłku fizycznym, przechłodzeniu, przedłużonym pobycie w pozycji stojącej lub siedzącej. Taki ból szybko mija po odpoczynku.

Jednak długi lub okresowo występujący ból lędźwiowy może wskazywać na poważniejsze przyczyny jego wystąpienia. Często takie zespoły bólowe rozwijają się z powodu braku aktywnego trybu życia, braku koniecznej lub odwrotnie nadmiernej aktywności fizycznej. Źródłem tego objawu może być jednak wrodzona patologia układu mięśniowo-szkieletowego oraz osteoporoza i inne zaburzenia metaboliczne, choroby onkologiczne, a nawet nadwaga.

Warto zrozumieć, że osteochondroza jest chorobą wieloczynnikową i nie może być jednej przyczyny jej wystąpienia we wszystkich przypadkach pacjentów z bólem pleców. Jeden i ten sam objaw (na przykład ból lędźwiowy) może towarzyszyć i pojawiać się z różnych powodów. W związku z tym należy zastosować kompetentne i kompleksowe podejście dla skutecznej terapii takich pacjentów.

Neurologiczne objawy osteochondrozy na poziomie lędźwiowym i krzyżowym:

Każdy ból w odcinku lędźwiowym powinien być różnicowany przez przyczyny jego występowania – specyficzne i niespecyficzne (zespoły odruchowe). Niespecyficzny ból pleców występuje u 90% wszystkich pacjentów z bólem pleców. I co najważniejsze, u 50% tych pacjentów ból pleców ulega regresji w ciągu 1 tygodnia, u 75% pacjentów – w ciągu 1 miesiąca, przy 25% – bóle są przewlekle (zmiany w postać przewlekłą), a 11% pacjentów z bólem pleców niespecyficznym prowadzi niepełnosprawność.

Klinicznie odruchowe zespoły na poziomie lędźwiowo-krzyżowym objawiają się następującymi objawami:

  1. Lumbago (nagły, ostry, pooperacyjny ból w odcinku lędźwiowym, powstający w momencie pewnego ruchu, podniesienia obciążenia, hipotermii lub spontanicznie. Ból jest tak silny, że pacjent zamarza w pozycji, w której pojawił się ból. Najpierw ból nie jest zlokalizowany boli wszędzie. W przyszłości, gdy ból nieco się zmniejszy, lokalizacja stanie się wyraźniejsza i będzie ograniczona do obszaru lędźwiowego kości krzyżowej. Czas trwania 1-3 do 6 dni, nie więcej)
  2. Lumbalgia (Ból jest osłabiony, trwa dłużej, jest podostry lub przewlekły, może trwać przez tygodnie, miesiące. Ból jest remitacyjny: ustępuje, a następnie staje się zaostrzony (podczas przechłodzenia, obciążenia statyczne, w niewygodnej pozycji, podczas podnoszenia ciężarów).
  3. Rwa kulszowa (Ból lędźwiowy jest napromieniowywany w pośladkach, nodze wzdłuż nerwu kulszowego (głównie na bocznych powierzchniach tylnych i bocznych), czasami wzdłuż nerwu udowego (z przodu uda) – ból lędźwiowo-udowy).

Do specyficznych przyczyn bólu pleców należy przypisać:

  1. Patologia krążka międzykręgowego z zespołami odruchowymi i / lub kompresyjnymi
  2. Zaburzenia metaboliczne (osteoporoza)
  3. Procesy zapalne (reumatyzm, infekcja)
  4. Guzy (pierwotne i przerzuty)

Co należy rozumieć w profesjonalnym i zintegrowanym podejściu do terapii pacjentów z bólem lędźwiowym?

  • Stosowanie monoterapii lekami w 85% nie zapewnia osiągnięcia stabilizacji stanu i eliminacji przyczyny jego wystąpienia u pacjentów z bólem pleców.
  • Przyczyny wystąpienia tej patologii u 65% są związane ze trybem życia (długoterminowe skutki czynników ryzyka, nadmierne obciążenie dotkniętego segmentu lokomotorycznego, co prowadzi do zaburzenia prawidłowej biomechaniki kręgosłupa, co powoduje kaskadowe koło, które prowadzi do ciągłego postępu objawów choroby i jego przebiegu.
  • Skuteczna terapia musi koniecznie obejmować okres rehabilitacji, którego czas zależy od stopnia i nasilenia zmian zwyrodnieniowych

Metoda Medical Moksa ma na celu zapewnienie skutecznego procesu nadzoru nad osobami z rwą kulszową.

Innowacyjna metoda Medical Moksa, jako proces rehabilitacji obejmuje jednocześnie 3 składniki wpływu na proces patologiczny:

  1. Słabe pole magnetyczne
  2. Długie fale podczerwone
  3. Eliminacja wolnych rodników za pomocą jonów ujemnych

Głównymi efektami metody Medical Moksa są: przeciwzapalny, metaboliczny, rozszerzający naczynia krwionośne, a podczas stosowania i działania wspólne ze słabym polem magnetycznym i promieniowaniem podczerwonym – również odczulające, przeciwskurczowe i troficzne działanie.

Długie fale podczerwone z przypiekaniem powoduje miejscowe rozgrzanie tkanek (do 7-10 centymetrów), co w związku z tym sprzyja migracji białych krwinek i innych elementów krwionośnych w przestrzeń poza naczyniowy. Normalnie w procesie zapalnym wytwarzane są takie mediatory, ale nie wystarczają one do skutecznej regeneracji leukocytami struktur zapalnych. Metoda Medical Moksa zapewnia zwiększenie migracji leukocytów i wewnątrzkomórkowych białek wykazujących wypukłe struktury (zapalenia), w celu przyspieszenia odzysku i regeneracji.

Słabe pole magnetyczne, w przypadku długotrwałego i systematycznego działania na ciało, sprzyja reaktywności immunologicznej pod względem fagocytozy i tworzenia przeciwciał dla popraw odporności organizmu.

Systematyczne i złożone stosowanie ceramiki Moksa prowadzi do odżywienia i dostarczania większej ilości składników odżywczych do łącznej tkanki organizmu. Metoda Medical Moksa zapewnia kompleksowy efekt na etapie rehabilitacji osób z bólem pleców.

Z bezpłatnych usług Medical Moksa można skorzystać w salonie dystrybucji urządzeń Medical Moksa w Jaworznie na ul. Henryka Sienkiewicza 11 (Kocia) . Zapisać na zabieg można się telefonicznie: 798-345-600

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY PRZY UL. 3 MAJA WYŁĄCZONY Z UŻYTKU NA CZAS OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
Następny artykułZnalezisko na polach. W ziemi leżały fragmenty naszyjnika