To, że części rolnicze szybko się zużywają, nie zawsze stanowi o ich niskiej jakości. Nawet oryginalne części i komponenty do Claas są bowiem narażone na szkodliwe działanie różnorodnych czynników. W nowoczesnym gospodarstwie zalicza się do nich przede wszystkim wysoką temperaturę, zanieczyszczenia, długotrwałą pracę w jednostajnych warunkach. Muszą również współpracować ze sprzętem wchodzącym w skład specjalistycznej floty rolniczej. Jedynie wysoka dbałość o odpowiedni stan techniczny maszyn pozwala zapobiec nieplanowanym kosztom wynikającym z nagłych usterek i awarii sprzętu podczas sezonu.
Oryginalne części Claas kluczowym wyposażeniem gospodarstwa podczas żniw
Dostęp do wysokiej jakości części Claas podczas sezonu jest kluczowy przede wszystkim ze względu na minimalizację ryzyka unieruchomienia maszyny. Sprawne działanie sprzętu pozwala bowiem na zachowanie optymalnego tempa wykonywanych codziennie prac polowych. Zależy ono nie tylko od technicznej sprawności maszyn, ale również od sprzyjających warunków atmosferycznych. Przestoje, których przyczyną jest awaria maszyny lub konieczność dokonania wymiany zużytych części czy podzespołów, mogą skutkować pogorszeniem jakości plonów, a w niektórych przypadkach – nawet ich utratą.
Przed rozpoczęciem sezonu żniwnego każdy rolnik powinien dokonać nie tylko przeglądu maszyny, ale również koniecznych prac serwisowych. W wielu przypadkach po zimowym przestoju sprzętu okazuje się bowiem, że niektóre części maszyn Claas ulegają usterkom lub uwidacznia się znaczny stopień ich zużycia. W takiej sytuacji należy jak najszybciej przystąpić do ich wymiany. Działanie to ułatwia posiadanie podstawowych części przeznaczonych do wybranych maszyn rolniczych. Wówczas nie musimy w pośpiechu poszukiwać potrzebnych elementów. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku awarii podczas żniw. Gdy liczy się każda godzina, wymiana elementów na te dostępne od ręki, jest najlepszych rozwiązaniem.
Co robić w przypadku awarii? Jak szybko uruchomić ciągnik i kombajn?
Ponieważ nie wszystkim usterkom i awariom można zapobiec oraz przygotować się na nie w sposób praktyczny, warto wiedzieć, co robić w przypadku unieruchomienia maszyny rolniczej. Ze względu na szczególne narażenie na działanie szkodliwych czynników, sprzęt używany w rolnictwie szybko się zużywa. By zachować jego dobry stan techniczny, konieczne są systematyczne przeglądy. Podczas niech możliwa jest nie tylko poprawa ogólnego funkcjonowania maszyny, ale również zauważenie pierwszych nieprawidłowości pracy. Oznaki zużycia niektórych części odczuwalne są podczas jazdy, innych – wymagają skrupulatnej kontroli właściciela lub mechanika. W przypadku stwierdzenia konieczności dokonania wymiany części Claas na nowe nie warto zwlekać z serwisem. Używanie maszyny rolniczej pozostającej w złym stanie technicznym nie tylko zwiększa ryzyko jej uszkodzenia, ale również obniża bezpieczeństwo operatora.
Działaniami, koniecznymi do podjęcia w celu zachowania wysokiej jakości pracy wszystkich maszyn rolniczych floty danego gospodarstwa, są przede wszystkim: regularne ich czyszczenie, smarowanie i kontrola stanu technicznego. Zarówno podczas sezonu, jak i po jego zakończeniu istotny jest sposób przechowywania sprzętu. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych warto zabezpieczyć go plandeką lub umieścić pod zadaszeniem. W ten sposób maszynę zabezpiecza się przede wszystkim przed korozją i niszczeniem wszelkich gumowych elementów wyposażenia.
Jeżeli jednak, mimo podejmowanych starań, w gospodarstwie rolnym dojdzie do awarii maszyny rolniczej marki Claas, nie należy popadać w panikę. Części do sprzętu tego producenta są łatwo dostępne w sklepie internetowym GALOP. Dzięki temu rolnik nie jest skazany na długotrwałe unieruchomienie maszyny. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem serwisu lub samodzielnie zamówić na stronie www części odpowiednio dobrane do modelu i serii maszyny. Odpowiadając na potrzeby najbardziej wymagających klientów, firma oferuje pomoc we właściwym doborze komponentów oraz niezwłoczną wysyłkę zamówionych części. Dzięki temu docierają one do klienta zwykle nie później niż w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.
Części Claas, oferowane w sklepie GALOP, można sprawdzić tutaj: https://agrogalop.pl/marka/claas/.
Jak zabezpieczyć maszyny rolnicze Claas i maszyny zielonkowe w sezonie?
Utrzymanie maszyny rolniczej w dobrym stanie podczas sezonu to cel właścicieli wszystkich gospodarstw rolnych, niezależnie od ich rozmiaru. W każdym z nich przestój generuje ogromne straty. Warto zatem zastanowić się nad sposobami zabezpieczenia własnego majątku przed nieprzyjemnymi konsekwencjami ewentualnego przestoju zepsutej maszyny. Na rynku rolniczym dostępne są ubezpieczenia maszyn i narzędzi służących prowadzeniu produkcji rolnej. Niektóre z nich obejmują swoim zakresem koszt naprawy maszyny unieruchomionej w wyniku awarii.
Dodatkowo rolnik może ubiegać się o zwrot kosztów pozyskania maszyny zastępczej (jeżeli o takową w wyniku awarii się stara). Wówczas firma wypożyczająca maszynę wystawia stosowny rachunek lub fakturę i koszt zostaje zrefundowany. Rolnik, który zainwestował w nową maszynę rolniczą, zastanawia się zwykle jeszcze nad jedną możliwością jej ubezpieczenia – od szkodliwego działania warunków atmosferycznych (jak np. opady gradu czy uderzenie pioruna). Ryzyko ich oddziaływania obejmuje zwykle ubezpieczenie Agro Casco.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS