A A+ A++

Dzbanki filtrujące to świetny wynalazek, choć warto zaznaczyć, że ludziom twarda woda jako tako nie szkodzi. Szkodzi natomiast domowym sprzętom, które mają ciągły kontakt z wodą. Osadzający się kamień przyczynia się do wcześniejszego zużycia, awarii, ale przede wszystkim nieestetycznego wyglądu. Koronnym przykładem są baterie łazienkowe.

Kamień bywa bezlitosny dla armatury. Co robi twarda woda?

Baterie łazienkowe szybko zbierają wszelkie osady wynikające z twardej wody, dlatego zacieki trzeba domywać na bieżąco. Niezależnie od tego czy posiadamy baterie w kolorze srebrnym, złotym, czarnym, błyszczącym czy matowym, każda z nich jest nieodporna na powstawanie białych plam od wody. Świetnym sposobem jest impregnacja, np. specjalnym preparatem, który stwarza powłokę hydrofobową, a nawet olejem spożywczym. Woda po natłuszczonej powierzchni po prostu spływa. A gdy już dojdzie do osadów, to warto przetestować domowe sposoby. 

Domowe sposoby na kamień. Weź gumkę

Świetnie sprawdzi się papka z sody oczyszczonej, którą należy wetrzeć w kran czy baterię za pomocą miękkiej gąbki, a następnie obficie spłukać i wycieramy do sucha. Pamiętajmy, że popularne środki do czyszczenia toalet zupełnie nie nadają się do armatury, ponieważ palą powłokę. Inni polecają czyszczenie kranów ręcznikiem nasączonym octem, jednak należy pamiętać, że ocet pozostawiony na dłużej również może oszpecić kran. 

Zobacz też: Jakie rośliny musisz przyciąć we wrześniu? Dzięki temu będą kwitły jak szalone na wiosnę

Pewien zaskakujący sposób można zobaczyć na profilu @pogotowie_sprzątające, to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat sprzątania. Prowadząca pokazała, że kamień z armatury można usunąć za pomocą gumki do ścierania! Bez użycia detergentów.

To banalnie prosty sposób i jak widać na filmie, skuteczny. 

Zobacz też: Unikaj tych błędów podczas golenia nóg, a zniwelujesz podrażnienia. Sposób na miękką i gładką skórę

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy inkubator powiatowy ułatwi produkcję soków i przetworów
Następny artykułSM Jaroty pod ścianą. To rząd PiS miał doprowadzić do niezadowolenia lokatorów