A A+ A++

Funkcjonalny, dostosowany do jej potrzeb, a przy tym stylowy – taki powinien być pokój nastolatki. Zajmując się jego urządzaniem, postaw na praktyczne i wytrzymałe rozwiązania. Nie zapominaj jednak o tym, że to przestrzeń, w której najważniejsze są preferencje przyszłej lokatorki. Zazwyczaj nastolatka ponad funkcjonalność przedkłada ładny wygląd pokoju i to, aby był on oryginalny. W przygotowanym przez nas artykule dowiesz się, jak taki efekt osiągnąć. Sprawdź, jak urządzić pokój nastolatce.

Wspieraj, doradzaj i proponuj

Urządzanie pokoju nastolatce ogranicza się często do wspierania i doradzania jej w podejmowanych wyborach. Jako rodzic dbasz o to, by wykończenie pokoju mieściło się w przyjętym wcześniej budżecie, a interesujące nastolatkę rozwiązania były wytrzymałe i funkcjonalne. Pozwól jej wybrać kolorystykę i styl, zajmując się kwestiami technicznymi, takimi jak wybór rodzaju farby, podłogi czy mebli. Pytaj i proponuj, sprawiając, by aranżacja własnego pokoju była dla niej świetną przygodą.

Postaw na wytrzymałe i funkcjonalne rozwiązania

Wykończenie mieszkania po jego zakupie czy gruntowny remont stają się doskonałą okazją do tego, by zadbać o wytrzymałe rozwiązania, które przetrwają wiele kolejnych lat. To ważne również w pokoju nastolatki, dlatego wybieraj odporne na zniszczenia podłogi i meble. Z racji tego, że własny pokój staje się dla nastolatki doskonałą przestrzenią do wyrażania swoich zainteresowań i poglądów, uwzględnij wybór uniwersalnych podstaw. Dobrym przykładem są białe ściany i jasne panele podłogowe, które z powodzeniem komponowały się będą z najróżniejszymi dodatkami – zarówno kolorowymi poduszkami charakterystycznymi dla stylu boho, jak i lustrem w bogato zdobionej złotej ramie w stylu glamour. Ułatwi to ewentualne zmiany aranżacji wraz ze zmianami upodobań nastolatki.

Inspiracje, jak urządzić pokój nastolatce

Dobra organizacja – szafy na wymiar, półki, regały, organizery

Bez przemyślanego systemu przechowywania pokój nastolatki w mgnieniu oka zamienić się może w trudny do opanowania chaos. Książki, zeszyty, akcesoria plastyczne, ubrania, kosmetyki, pamiątki, płyty ulubionych zespołów i wiele innych – to wszystko musi zmieścić się w pokoju nastolatki, mając przy tym swoje miejsce. Dlatego właśnie tak ważne jest, by na etapie urządzania pokoju zadbać o dobrą organizację przestrzeni. Przydadzą się pojemne szafy na wymiar, półki i regały na przechowywanie książek i zeszytów do nauki, a także pudełka, kartony, organizery, które rozmieszczone na szafie, pod łóżkiem czy gdzieś z boku, pełniąc jednocześnie inne funkcje (np. stolika kawowego w przypadku większych kufrów), pozwolą na schowanie wszystkich niezbędnych drobiazgów.

Stylowo zaaranżowana strefa nauki

Zwróć uwagę na to, by biurko zapewniało komfort nauki i utrzymanie ergonomicznej pozycji. Powinno mieć ono minimum 70 cm wysokości i 140 cm szerokości, a dobrane do niego krzesło pozwalać na jego regulację. Z pomocą dodatków łatwo osiągniesz stylowy efekt. Dobrym przykładem jest zawieszona nad biurkiem lub tuż obok niego tablica korkowa albo magnetyczna. Pomieści zarówno plany zajęć i ważne notatki, jak i zdjęcia z wakacji czy zachowane na pamiątkę bilety z koncertów. Coraz modniejsza staje się też metalowa tablica do przechowywania w formie kratki, która poza przypiętymi klamerkami karteczkami i zdjęciami mieścić może inne drobiazgi w licznych kieszonkach i pojemnikach, np. długopisy, nożyczki, zeszyty czy klucze.

Toaletka do pokoju nastolatki

Jeśli tylko metraż na to pozwala, warto rozważyć zakup toaletki z dużym lustrem. W mniejszych pokojach jej funkcję pełnić może większe biurko z lustrem stołowym, którego fragment zaaranżowany zostanie na przestrzeń do robienia makijażu. Dodatki na toaletce w zależności od stylu wnętrza mogą albo ograniczać się do minimalistycznych organizerów, które pozwolą zachować porządek, jak na przykład w stylu skandynawskim, albo przejawiać się w formie dekoracyjnych stojaków na pierścionki i naszyjniki, eleganckich świeczników czy złotych szkatułek w klimacie glamour. Zawsze należy zadbać o dobre oświetlenie toaletki. Za dnia powinna mieć ona swobodny dostęp do światła dziennego, po zmroku do światła neutralnego, np. w postaci wbudowanej wokół lustra listwy LED.

Dodatki nadające stylu i przytulności

W zależności od wybranego stylu sięgnąć można po różnorodne dodatki. W stylu boho mogą to być wzorzyste dywany i poduszki, zawieszone na ścianach makramy czy rattanowe pufy. W stylu skandynawskim – miękkie koce, świeczniki w postaci krążków drewna, kosze z trawy morskiej. Styl glamour, świetnie nadający się do pokoju nastolatki, dobrze łączył się będzie z puchatym dywanem, retro lustrem i szklanym wazonem na świeże kwiaty.

Przytulności wnętrzu dodadzą różnorodne girlandy świetlne, w tym dobrze znane cotton balls, rozwieszony nad łóżkiem baldachim, kolorowe zasłony czy dekoracyjne poduszki. Dobrym pomysłem jest wydzielenie strefy relaksu w postaci zawieszonego hamaka lub miękkiego siedziska.

Wykończenie wnętrz – projekt pokoju nastolatki

Jeśli wciąż brakuje Ci pomysłów na to, jak urządzić pokój nastolatce, rozważ skorzystanie z kompleksowych usług wykończenia wnętrz. Obejmują one indywidualny projekt, który zawierał będzie metraż pokoju i jego charakter, a także nadzór prac remontowych krok po kroku. Co ważne, taka współpraca staje się gwarancją wykorzystania pełnego potencjału danej powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu ustalonego wcześniej budżetu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMorderców zakopali żywcem, w jednej trumnie z ofiarami. Jak Kozacy wykonywali karę śmierci?
Następny artykułKoncert Andrei Bocellego na PGE Narodowym odbędzie się w przyszłym roku